piątek, 22 września 2017 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Wolontariat hospicyjny w obiektywie. NIEZWYKŁA WYSTAWA!

Aktualności, Foto, Miasto, Wydarzenia

Nowa wystawa, którą od 28 września będzie można zobaczyć w Starej Rzeźni wzruszy oraz sprawi, że zmienimy nasze myślenie o wolontariacie. To niezwykła misja, to oddawanie siebie i swojego czasu innym – czy ludzie posiadają coś cenniejszego? Zdjęcia przygotował fotograf Tomasz Pasiula. Wernisaż jest wydarzeniem otwartym na które serdecznie zapraszamy.

Zapraszamy na wernisaż fotograficzny, którego celem jest przeciwdziałanie stereotypom wedle, których hospicja są postrzegane jako miejsca cierpienia. Organizatorzy chcą także zachęcić mieszkańców do idei wolontariatu. Sesję fotograficzną i wernisaż zorganizowano w ramach projektu „wspieranie opieki paliatywnej na terenie gminy Miasto Szczecin”. Autorem zdjęć jest Tomasz Pasula. Jest to niezwykła wystawa, która pomoże przełamać wiele negatywnych stereotypów: – W tym roku do współpracy zaprosiliśmy fotografa, który jeździł po domach podopiecznych z wolontariuszami, udało mu się uchwycić najważniejsze momenty oddające to, co robią nasi wolontariusze. Na pewno zobaczycie Państwo zdjęcia poruszające, pokazujące bliskość pomiędzy wolontariuszami, a osobami, którym udzielana jest pomoc, to są sytuacje wyjątkowe, takie, które nie zdarzają się w życiu codziennym. Rzadko towarzyszymy osobom ciężko chorym, myślimy, że to jest wielki ból, nam jednak zależy by zachęcać do wolontariatu – mówi Kinga Krzywicka, Prezes Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. – Przy okazji wystawy chcemy pokazać, że Hospicjum to też jest życie wbrew rozmaitym stereotypom. Na zdjęciach widać uśmiechy wolontariuszy i podopiecznych. Chcemy pokazać prawdziwą pracę, chcemy odczarować wizerunek hospicjum – dodaje Karolina Chmura, wolontariuszka.

Autorzy nie chcą zdradzać co konkretnie zostanie zaprezentowane podczas wystawy w Starej Rzeźni – zdjęcia będą poruszać i pokazywać każdy wymiar wolontariatu: – Dla mnie najbardziej przejmującym zdjęciem jest fotografia podopiecznego Mateusza pośród dziewcząt, które są wolontariuszkami. Wszystkie dziewczęta są uśmiechnięte, a Mateusz jest zamyślony i poważny. Interpretuje to tak, że często mimo obecności innego człowieka, nawet bardzo przyjaznego to nasi podopieczni bywają bardzo samotni – dodaje Kinga Krzywicka. Przedstawiciele hospicjum nie zdradzają innych szczegółów wystawy – zachęcają żeby zobaczyć ją osobiście i oczywiście znaleźć czas by zasilić szeregi wolontariuszy.
Patronat nad wernisażem objął Prezydent Miasta. Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Miasto Szczecin. Zapraszamy na wernisaż do Starej Rzeźni już 28 września!

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych: Misją organizacji jest opieka paliatywna nad dziećmi ze schorzeniami ograniczającymi życie, a także opieka nad ich rodzinami polegająca na aktywnej działalności mającej na celu wszechstronne zaspokajanie potrzeb chorych w sferach: fizycznej, emocjonalnej, społecznej i duchowej. Działalność ta skupia się na podniesieniu jakości życia dziecka i wspieraniu rodziny oraz obejmuje leczenie nieprzyjemnych objawów, niesienie ulgi i wytchnienia rodzinie, a także opieki w czasie umierania i w okresie żałoby, przy czym, celem tej opieki nie jest przedłużanie ani skracanie życia, lecz poprawa jego jakości. Obecnie Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych otacza opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu całego województwa Zachodniopomorskiego.