+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

King Szczecin wygrywa na inaugurację 86:66

Aktualności, Sport

Bez niespodzianki rozpoczęły tegoroczne zmagania w Polskiej Lidze Koszykówki szczecińskie Wilki. Legia zapłaciła frycowe i poczuła smak gry w najwyższej lidze rozgrywkowej.

Od pierwszych minut inauguracyjne spotkanie toczone było pod dyktando gospodarzy. Podopieczni trenera Budzinauskasa bezlitośnie wykorzystywali liczne błędy gości ze stolicy. Wystarczy powiedzieć, że po pierwszej kwarcie mieli już dwanaście punktów przewagi i z każdą upływającą minutą tylko ją powiększali. Duża w tym zasługa uważnej gry w defensywie, dzięki której goście nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. Świetne wrażenie zrobili nowi rozgrywający Kinga Szczecin: Jimmy Gavin i Sebastian Kowalczyk. Obaj zagrali na pełnym luzie i z dużą pewnością siebie, co dawało możliwość reszcie zespołu spokój w wykańczaniu akcji ofensywnych. Na świetnej skuteczności zagrali Martynas Paliukenas. Na deskach dobrze spisywał się Łukasz Diduszko, a Tauras Jogela wielokrotnie przechwytywał piłkę z rąk przeciwników.

– Chcę pogratulować swojemu zespołowi i bardzo miło zaczyna się sezon od zwycięstwa. Przygotowania nie były łatwe, ale po wyniku widać, że dobrze odrobiliśmy swoje zadania. Mieliśmy ich dobrze rozczytanych i nie daliśmy im łatwych pozycji rzutowych – mówił po spotkaniu trener Budzinauskas.

Ostatecznie, po ciekawym choć jednostronnym pojedynku, wygrał King różnicą dwudziestu punktów (86:66). To bardzo dobry początek małego maratonu, jaki czeka szczecińską drużynę w tym tygodniu. W najbliższych dniach Wilki na własnym parkiecie podejmą we czwartek Polpharmę Starogard Gdański, a w niedzielę Stelmet Zielona Góra, aktualnego mistrza Polski.

Wilki: Jogela 11, Kowalczyk 10, Paliukenas 8, Gavin 13, Kikowski 13, Majcherek 6, Bartosz 10, Diduszko 7, Adamkiewicz 2, Desiatnikov 2, Harris 4, Jonuska.

Legia: Wall 9, Aleksandrowicz 2, Wilczek 4, Wilkerson 14, Robak 7, Linowski 3, Sulima, Andrzejewski 14, Kędel, Kukiełka 13.