wtorek, 3 października 2017 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Uwaga! Seniorzy w niebezpieczeństwie!

Aktualności, Miasto, Zdrowie

Z inicjatywy Rady Osiedla, Komisariatu Policji Szczecin-Niebuszewo oraz Parafii św. Stanisław Kostki odbyło się  spotkanie dla seniorów z osiedla Drzetowo-Grabowo. Tematem rozmów była mapa zagrożeń województwa zachodniopomorskiego, promocja akcji „mój dzielnicowy” oraz działania prewencyjne w celu uchronienia się przed oszustami stosującymi tzw. „metodę na wnuczka”.

Na początku spotkania głos zabrał zastępca komendanta Komisariatu Szczecin-Niebuszewo Pan podinsp.. Dariusz Zajdlewicz, który wskazał korzyści oraz możliwości jakie płyną z korzystania z „mapy zagrożeń”.Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności – powiedział Zajdlewicz.

Następnie swoje wystąpienie zaprezentował naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie Pan kom. Andrzej Szrajber. Odtworzono seniorom kilka spotów ukazujących zagrożenia jakie płyną z tzw. „metody na wnuczka” i im podobnych. Przestępcy posługują się różnymi przykrywkami i metodami mającymi uwiarygodnić ich, jako np. członków rodziny osób pokrzywdzonych oraz osoby zaufania społecznego. Cały proceder inicjowany jest rozmową telefoniczną sprawcy pełniącego rolę tzw. „telefonisty” – wymieniał Szrajber.

W spotkaniu uczestniczyli również szczecińscy osiedlowcy z terenu Drzetowa-Grabowa. Jak powiedział naszej radny Łukasz Listwoń:to nie pierwsza i nie ostatnia tego typu akcja, która ma na celu uchronienie seniorów przed oszustwem i wyłudzeniami od nich swoich oszczędności. Warto przeprowadzać takie spotkania miedzy innymi z uwagi na to, ze dziennie policja odnotowuje około 15 zgłoszeń próby wyłudzenia w naszym mieście. Pytanie ile jest takich prób lub udanych oszustw, o których nikt nic nie wie.