czwartek, 2 listopada 2017 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Zajazd Szmaragd – jak jest? jak będzie?

Aktualności, Historia, Miasto

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę dawnego zajazdu Szmaragd. Po przebudowie obiekt będzie pełnił funkcję Centrum Edukacji Ekologicznej i Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Termin nadsyłania ofert mija 21 listopada

Podstawowym celem inwestycji jest utworzenie Centrum Edukacji Ekologicznej – Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Szmaragdowe – Zdroje” w Szczecinie, którego zadaniem będzie realizacja zadań z zakresu edukacji ekologicznej, w tym w szczególności ukierunkowanej na propagowanie idei bioróżnorodności.

W ramach inwestycji planuje się utworzenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego – w obiekcie jednorazowo będzie mogło przebywać jednocześnie 38-40 osób. Baza noclegowa schroniska to pokoje 2, 4 i 6 osobowe z łazienkami zlokalizowane na I piętrze.

Na parterze znajdzie się pokój z łazienką oraz WC ogólnodostępne dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Całoroczne schronisko będzie posiadało również kuchnię samoobsługową z miejscami do spożywania posiłków, świetlicę z jadalnią, pomieszczenie do suszenia odzieży, pomieszczenie administracji oraz magazyn gospodarczy.

Na parterze w części przyległej do wielofunkcyjnych sal ekspozycyjnych z tarasem znajdą się pomieszczenia małej gastronomi z możliwością bezpośredniego wydawania gotowych posiłków i napojów. Planowana jest również zmiana zagospodarowania terenu w zakresie edukacji ekologicznej na przyległym do budynku obszarze.

Zagospodarowanie terenu poprzez dodatkowe elementy infrastruktury ma umożliwić zorganizowanie imprez masowych w zakresie edukacji ekologicznej.

Budynek główny oraz przyległy teren zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Termin wykonania całości przedmiotu umowy: do 600 dni kalendarzowych liczonych od dnia podpisania umowy.