piątek, 17 listopada 2017 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Jest dobrze, a ma być jeszcze lepiej

Aktualności, Wydarzenia

„Jesteśmy partią wolności” – takie słowa padły dziś w urzędzie wojewódzkim, gdzie wojewoda wraz z parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości podsumował dwa lata „dobrej zmiany”.

Właśnie mijają dwa lata rządów PiS i z tej okazji w całym kraju odbywają się spotkania podsumowujące ten szczęśliwy dla Polski okres. Również w naszym mieście mieliśmy zaszczyt wysłuchać peanów na temat bohaterskiej walki o lepsze jutro każdego obywatela. Spotkanie zorganizował wojewoda Krzysztof Kozłowski i zaprosił na nie najlepszych parlamentarzystów, których wydała zachodniopomorska ziemia. Krótkie, lecz pełne merytorycznej powagi przemówienia wygłosili: Małgorzata Golińska, Krzysztof Zaremba, Michał Jach, Leszek Dobrzyński, Artur Szałabawka oraz wojewoda Kozłowski i jego zastępca Marek Subocz.

Największym nieobecnym dzisiejszego spotkania był Joachim Brudziński, którego wszyscy dziś stawiali za wzór cnót i przewodnika ku najjaśniejszej prawdzie, która jest mu objawiona. Każdy w swoim wystąpieniu oddawał mu honory i dziękował za jego wytężoną pracę dla dobra narodu.

– Przede wszystkim chcemy podziękować wszystkim mieszkańcom naszego województwa za zaufanie, jakim nas obdarzyli. Staraliśmy się przez te dwa lata nie zawieść ich oczekiwań. Za każdym naszym osiągnięciem kryje się praca naszych parlamentarzystów. Jesteśmy jedną drużyną rządu Beaty Szydło. To co dzieje się na Pomorzu Zachodnim jest osobistym sukcesem Joachima Brudzińskiego. Bez niego nie byłoby Prawa i Sprawiedliwości w naszym regionie. Nieustannie wspiera nas w naszych działaniach. Wszyscy czujemy, że wszystkie inwestycje w regionie i programy rządowe nie zostałyby zrealizowane, gdyby nie marszałek Brudziński i jego codzienna, osobista praca. W tym miejscu mam ten przywilej, by mu podziękować. Dziękuję mu za to, że jest wielkim i wspaniałym rzecznikiem Pomorza Zachodniego – z niemałym wzruszeniem mówił Krzysztof Kozłowski.

Pozostając bez swego duchowego przywódcy działacze Prawa i Sprawiedliwości przeszli do omawiania największych sukcesów swojej dwuletniej wytężonej pracy. Krzysztof Zaremba podsumował działania rządów w sferze infrastruktury i Gospodarki Morskiej. Wymienił wśród nich otwarcie gazoportu w Świnoujściu oraz plany jego rozbudowy; rozbudowę terminalu kontenerowego w Świnoujściu; plany budowy tunelu pod Świną; przebudowa i pogłębienie toru wodnego na Odrze i wiele wiele innych.

– Dzięki pracy Joachima Brudzińskiego oraz koleżanek i kolegów parlamentarzystów nigdy dotąd w Szczecinie i Świnoujściu nie było tak dużych inwestycji infrastrukturalnych, jak w ciągu ostatnich dwóch lat. Nadrabiamy to upośledzenie, jakie miał zawsze Szczecin w stosunku do Trójmiasta – mówił poseł Zaremba.

Małgorzata Galińska skupiła się na zmianach w infrastrukturze drogowej. W najbliższej przyszłości nasze województwo otrzyma dziesięć miliardów złotych na budowę i przebudowę sieci dróg krajowych i wojewódzkich. Dzięki niestrudzonej pracy Beaty Szydło i ministra Adamczyka kończy się wykluczenie drogowe naszego województwa. Mowa tu o drogach S3, S6, S10, S11, DK31 i DK13. Powstaną wówczas obwodnice Koszalina, Sianowa, Wałcza i Myśliborza. Również w Szczecinie powstaną nowe, ważne arterie komunikacyjne takie jak: przebudowa ulicy Floriana Krygera, obwodnica Warzymic i Przecławia oraz przebudowa węzłów na autostradzie A6.

Kolejne pasmo sukcesów nakreślił poseł Michał Jach, który skupił się na sporcie i bezpieczeństwie, ale również każdorazowo podkreślał wyjątkową postać marszałka Brudzińskiego na Pomorzu Zachodnim.

– Jesteśmy całą drużyną, ale warto wiedzieć, że każdy z nas stara się robić jak najwięcej dla naszego regionu. Natomiast marszałek Brudziński koordynuje nasze prace. Jego pozycja jest taka, że mając jego poparcie pewne drzwi się łatwiej otwierają – mówił poseł Jach.

Wśród sukcesów wymienił dofinansowanie obiektu Akademii piłkarskiej w Szczecinie, dofinansowanie stadionu w Świnoujściu oraz remont stadionu lekkoatletycznego w Kołobrzegu.

Nie zapomniano również podkreślić wkładu obecnego rządu w takich dziedzinach jak ochrona zdrowia, infrastruktura kolejowa oraz w programach społecznych takich jak Rodzina+, 75+ i wielu, wielu innych.

Wszystkich sukcesów i osiągnięć dwuletnich rządów Prawa i Sprawiedliwości nie sposób wymienić. Na każdym polu widać poprawę jakości życia i zadowolenie polskich obywateli – tak przynajmniej uważają działacze partii rządzącej.

– Jesteśmy partią wolności, która niesie wolność polskim rodzinom – mówił z uśmiechem poseł Leszek Dobrzyński.