czwartek, 7 grudnia 2017 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Ogórek na śniadanie w Radiu Szczecin: Nitras marnuje swój talent, byłby świetnym członkiem jakiegoś kabaretu

Aktualności

Zaiste ciekawy przebieg miała pierwsza  „Rozmowa pod krawatem” w Radiu Szczecin prowadzona przez nikogo innego jak samą Magdalenę Ogórek. Gościem rozmowy emitowanej w szczecińskiej rozgłośni radiowej był poseł PiS Jan Mosiński z innej części Polski. Magdalena Ogórek zachwycała się rozwojem Stoczni Szczecińskiej, wystawiono wspaniałą laurkę wicemarszałkowi Joachimowi Brudzińskiemu, a z błotem na antenie zmieszano Sławomira Nitrasa. Czy tak powinny wyglądać tego typu dyskusje polityczne? – To już wyższy poziom propagandy – komentują internauci.

Na ten moment, na 8:30, czekali chyba wszyscy obserwatorzy szczecińskiego życia politycznego. Kto wpadł na pomysł zaproszenia Magdaleny Ogórek do prowadzenia „Rozmów pod krawatem”?  Pomysł firmuje Przemysław Szymańczyk, Redaktor Naczelny publicznego Radia, jako pierwszy o nowej prowadzącej poinformował portal Szczecin Non Stop. Jak Magdalena Ogórek poradziła sobie w Radiu? Nie jąkała się, nie była zestresowana i chętnie przytakiwała swojemu rozmówcy. Atmosfera była wręcz rodzinna.  Mówiono dużo i miło o Joachimie Brudzińskim jako najwybitniejszym szczecińskim polityku. Wicemarszałek usłyszał, że to dzięki niemu reaktywowana jest Stocznia i tutejszy przemysł morski. Na drugim biegunie znalazł się Sławomir Nitras. Według Jana Mosińskiego przynosi on wstyd Szczecinowi, a dziennikarka uzupełniła posła, że zasłynął on bieganiem z aparatem i robieniem sobie selfie podczas puczu sejmowego w grudniu ubiegłego roku.   – Aktualnie wybitnym politykiem jest Marszałek Brudziński, wesołkowaty jest poseł Nitras, który nie przysparza chwały regionowi i miastu Szczecin. Jako czołowy polityk PO był chyba współtwórcą tego, że Szczecin był marginalizowany na rzecz innych środków rządzonych przez PO. Odstępujemy od modelu, który był forsowany przez Platformę Obywatelską, a przechodzimy na rozwój zrównoważony. Szczecin będzie silnym ośrodkiem, to miasto z tradycjami, z Pogonią Szczecin, będzie mógł się rozwijać dynamicznie. Rozwój będzie mieć miejsce dzięki marszałkowi Brudzińskiemu i aktywności innych posłów z tego regionu. Podpisano wstępne umowy na 8,5 mld złotych z budżetu Państwa. Pani Szydło wyszarpała te pieniądze z Unii Europejskiej – mówił Jan Mosiński. Poseł wymieniał jednym tchem inwestycje.  – Szczecinianie powinni pamiętać o marszałku Brudzińskim, a zapomnieć o pośle Nitrasie, który ośmiesza miasto. Zero aktywności, zero empatii dla problemów Pomorza Zachodniego – dodawał.

Magdalena Ogórek i jej gość ubolewali także nad kondycją całej Europy. Poruszono także temat bezpieczeństwa jarmarków świątecznych w Berlinie – konkluzja była oczywista – jest problem terrorystyczny ze względu na otwartą politykę Angeli Merkel. Magdalena Ogórek uroczo pozdrowiła wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego i zapowiedziała już swoją kolejną audycję za tydzień.

fot. Twitter Radia Szczecin

Komentarzy: 1