poniedziałek, 1 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Aktywne rozpoczęcie nowego roku

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto, Sport, Wydarzenia, Zdrowie

„Nowy rok, nowa ja!” – takie myśli towarzyszą nam zawsze gdy rozpoczynamy kolejne 365 dni. Kalendarz podpowiada, że czas zmienić w naszym życiu. Jak wiadomo najważniejszy jest pierwszy krok. 1 stycznia w Szczecinie i w regionie nie brakowało możliwości do aktywnego spędzenia czasu. Wielkim zainteresowaniem cieszył się bieg noworoczny, ale i wydarzenia rowerowe.

400 osób postanowiło dosłownie wbiec w nowy rok 2018. Tradycyjny bieg noworoczny startujący z Jasnych Błoni z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców. Niektórzy wprost przyznawali, że po imprezowaniu sylwestrowym wstać łatwo nie było, ale jaki pierwszy dzień nowego roku, takie potem kolejne dni: – Byłam na domówce u znajomych do godziny 2 w nocy, bez przesady z alkoholem. Wiedziałam, że muszę tutaj dzisiaj być, bo to już moja mała tradycja. Biegam bardzo chętnie, pogoda jest dobra, cieplej niż podczas wiosennych biegów. Dobry pomysł na spędzenie przedpołudnia – mówi pani Paulina. – Nie jest to moje postanowienie noworoczne, bo biegam często, ale fajnie było wystartować, zrobić jak na styczeń dobry wynik i dobrze rozpocząć rok – dodał pan Paweł. Zwyciężył Mistrz Europy Marcin Lewandowski, który szczeciński bieg potraktował jako zabawę i rozgrzewkę przed wyzwaniami w roku 2018. Dystans biegu to 65 kilometrów.

Sukcesem okazał się także pierwszy w roku przejazd rowerowy Klubu Gryfus. Rowerzyści przejechali trasę nad malownicze jezioro Świdwie w Powiecie Polickim. Trasa zaczęła się nad Jeziorem Głębokie. Wystartowało blisko 100 i jak mówi Paweł Malinowski, szef Gryfusa, to zadowalająca frekwencja, bo w pierwszych latach przejazdy cieszyły się zainteresowaniem od kilku do kilkunastu osób. W tym roku wyjątkowo sprzyjała pogoda.

Sportowo w nowy rok weszły także morsy. Tradycyjne morsowanie odbyło się w Świnoujściu oraz w Międzyzdrojach.