wtorek, 2 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Łukasz Budziłek podpisał kontrakt z Pogonią!

Aktualności, Sport

Niedługo podopieczni trenera Runjaica rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej, a dziś dowiedzieliśmy się o pierwszym wzmocnieniu, które ma pomóc w utrzymaniu się w Ekstraklasie.

26-letni Łukasz Budziłek został zawodnikiem Pogoni Szczecin. Urodzony w Bełchatowie bramkarz podpisał z klubem 3,5-letnią umowę. W najbliższą sobotę rozpocznie przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy.
Nowy golkiper Pogoni Szczecin przyszedł na świat 19 marca 1991 roku. Mierzy 186 cm oraz waży 80 kilogramów. Jest wychowankiem klubu z rodzinnego miasta – GKS-u Bełchatów, w którym przeszedł wszystkie szczeble szkolenia, a następnie, w wieku 19 lat, zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Był też zawodnikiem GKS-u Katowice, Legii Warszawa oraz Lechii Gdańsk. Z Lechii był w ostatnim czasie dwukrotnie wypożyczany: do Chojniczanki Chojnice oraz do Wigier Suwałki. Kilka dni temu rozwiązał kontrakt z gdańszczanami i stał się wolnym zawodnikiem.
W dotychczasowej karierze 26-latek rozegrał ponad sto meczów w seniorskiej piłce na poziomie centralnym. Złożyło się na to 12 ekstraklasowych występów (3 w Bełchatowie i 9 w Lechii). Zdecydowanie więcej ogrania nabył w I lidze, zaliczając tam 81 spotkań w barwach 4 klubów. Bronił również w 8 meczach Pucharu Polski.
Bramkarz przeszedł już testy medyczne. Umowa z Pogonią wiąże go na najbliższe trzy i pół roku. W naszym klubie będzie występował w bluzie bramkarskiej z numerem 53.
foto: Pogoń Szczecin