piątek, 5 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Punkt konsultacyjny ws. HIV zmienia siedzibę

Aktualności, Zdrowie

22 stycznia br. Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny zostanie przeniesiony do budynku przy ul. Broniewskiego 12 w Szczecinie. Bezpłatne i anonimowe badania w kierunki HIV będą wykonywane tu trzy razy w tygodniu.

Do tej pory Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny  działał przy al. Wojska Polskiego 160, w budynku Granicznej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.         Od 22 stycznia 2018 r. punkt będzie funkcjonował w budynku przy ul. Broniewskiego 12, w którym działa Poradnia Nabytych Niedoborów Immunologicznych oraz Poradnia Chorób Zakaźnych Szpitala Wojewódzkiego w Szczecinie. Będzie tu można wykonać bezpłatne i anonimowe testy w kierunku HIV w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek w godz.: 15:00-18:00.

W jednym miejscu znajdzie się punkt diagnostyczny z poradnictwem, opieka ambulatoryjna i możliwość hospitalizacji pacjentów z pozytywnym wynikiem serologicznym w Oddziale Nabytych Niedoborów Immunologicznych. Poradnia przy ul. Broniewskiego 12 znajduje się w bliskiej odległości od centrum miasta, z dogodnym dojazdem komunikacją miejską. Dodatkowo osoby, które chcą wykonać test w kierunku HIV mogą liczyć tu na pełną anonimowość oraz profesjonalne doradztwo zarówno przed, jak i po testowaniu.