sobota, 6 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Pogoń wróciła do treningów w poszerzonym składzie

Aktualności, Sport

Po trzech tygodniach od ostatniego ligowego pojedynku Portowcy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej. Poznaliśmy dziś również nazwisko nowego zawodnika, który ma pomóc drużynie w walce o utrzymanie.

Na premierowym treningu spotkało się 27 zawodników. Wśród nich nowe twarze: bramkarz Łukasz Budziłek (rundę jesienną spędził na wypożyczeniu z Lechii Gdańsk do Wigier Suwałki) i pomocnik Dawid Błanik (do Pogoni trafił z GKS-u Tychy). Trener Kosta Runjaic postanowił również z bliska przyjrzeć się kwarterowi młodych zawodników: Rafałowi Maćkowskiemu (rocznik 1998), Jakubowi Paprzyckiemu (1999), Maciejowi Żurawskiemu (2000) i Adrianowi Benedyczakowi (2000). Pierwszy z nich jesienią znalazł się raz w meczowej osiemnastce na spotkanie Lotto Ekstraklasy.

Indywidualnie ćwiczyli dzisiaj Kamil Drygas i powracający do zdrowia po urazie David Niepsuj. W zajęciach nie wzięli udziału piłkarze wystawieni przez Pogoń na listę transferową: Mate Tsintsadze, Adam Gyurcsó oraz Dariusz Formella.

Kadra na pierwszym treningu: 
Bramkarze: Łukasz Budziłek, Jakub Bursztyn, Adrian Henger, Łukasz Załuska
Obrońcy: Lasha Dvali, Jarosław Fojut, Hubert Matynia, David Niepsuj, Ricardo Nunes, Cornel Rapa, Sebastian Rudol, Sebastian Walukiewicz
Pomocnicy: Dawid Błanik, Spas Delev, Kamil Drygas, Adam Frączczak, Tomasz Hołota, Dawid Kort, Sebastian Kowalczyk, Marcin Listkowski, Rafał Maćkowski, Rafał Murawski, Jakub Paprzycki, Jakub Piotrowski, Maciej Żurawski
Napastnicy: Adrian Benedyczak, Łukasz Zwoliński

Drugim zimowym wzmocnieniem Pogoni jest Dawid Błanik. Występujący ostatnio w I-ligowym GKS-ie Tychy zawodnik do Pogoni trafia na zasadzie transferu definitywnego. 20-letni piłkarz, mogący grać jako boczny obrońca i pomocnik związał się ze szczecińskim klubem 3,5-letnim kontraktem.

Błanik przyszedł na świat 15 kwietnia 1997 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Mierzy 173 centymetry i waży 63 kilogramy. Początki jego juniorskiej przygody z piłką wiążą się z AKS-em Mikołów. W wieku 13-lat przeniósł się do czeskiego MFK Karvina i przez następne 3 sezony terminował u naszych południowych sąsiadów. Następnie wrócił do Polski i w 2014 roku podpisał kontrakt z GKS-em Tychy.

3 dni po 18. urodzinach zadebiutował w seniorskiej piłce. Był to też jego jedyny występ w sezonie 2014/15, zakończonym dla tyszan spadkiem z ekstraklasy. W następnym pomógł drużynie w powrocie na zaplecze ekstraklasy. W ostatniej rundzie piłkarz był już wyróżniającym się zawodnikiem GKS-u, notując w 19 ligowych meczach 4 gole i miał 2 asysty.

Dotąd 20-latek wystąpił w 12 meczach II ligi (1 gol) oraz w 29 spotkaniach I ligi (4 gole). Ma też 3 występy w Pucharze Polski.

Wstępny plan przygotowań Pogoni Szczecin:
6 stycznia – powrót z urlopów
6-7 stycznia – badania
8-16 stycznia – treningi w Szczecinie
13 stycznia – sparing z Chojniczanką Chojnice
17-28 stycznia – wyjazd na obóz do Belek (Turcja), 3 mecze kontrolne
29 stycznia-9 lutego – treningi w Szczecinie
10 lutego – pierwszy wiosenny mecz z Sandecją Nowy Sącz

foto: Pogoń Szczecin