poniedziałek, 8 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Kolejny transfer Pogoni

Aktualności, Sport

Potwierdziły się wcześniejsze informacje i Adam Buksa został na pół roku wypożyczony z Zagłębia Lubin. Pogoń w przypadku utrzymania się w Ekstraklasie będzie miała prawo pierwokupu napastnika.

Buksa urodził  12 lipca 1996 roku w Krakowie. Jednym z jego atutów na pewno są warunki fizyczne – 21-latek mierzy 191 centymetrów i waży 79 kilogramów. W czasach juniorskich grał w klubach z rodzinnego miasta: Wiśle, Garbarni oraz Hutniku. Będąc piłkarzem Wisły, jeszcze przed 17. urodzinami wystąpił w 5 meczach Młodej Ekstraklasy, w których zdobył 5 goli. Zaowocowało transferem do włoskiej Novary Calcio. W klubie występującym wówczas w Serie B Buksa przez rok uczył się piłkarskiego rzemiosła w drużynach młodzieżowych. Następnie wrócił do Polski i podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk, gdzie kilka dni po 18. urodzinach zadebiutował w Lotto Ekstraklasie. Po dwóch latach przeniósł się Zagłębia Lubin, gdzie spędził ostatnie 1,5 sezonu.

Buksa rozegrał dotąd 46 spotkań na najwyższym poziomie ligowym w Polsce, w których zdobył 5 bramek. Zawodnik jest reprezentantem Polski w kilku kategoriach wiekowych. Był w kadrze na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21, które w 2017 roku odbyły się w Polsce, ale w turnieju finałowym nie zagrał ani minuty.

Od dziś będzie uczestniczył w treningach z drużyną.