poniedziałek, 8 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Policja prewencyjnie – a dzisiaj na ulicach ślisko i powolnie.

Bez kategorii

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie systematycznie prowadzą działania profilaktyczne, które mają pomóc niechronionym uczestnikom ruchu drogowego w rozpoznawaniu różnych zagrożeń na drodze. Tak było także w ostatnich dniach. Policjanci w rejonie przejść dla pieszych przy ul. Ku Słońcu, ul. Przyjaciół Żołnierza oraz ul. Goleniowskiej przekazywali pieszym elementy odblaskowe oraz rozmawiali o zagrożeniach jakie mogą napotkać podczas poruszania się po drodze.

 

Policjanci przypominali, że obecna pora roku nie sprzyja pieszym. Z uwagi na szybko zapadający zmrok oraz złe warunki atmosferyczne są oni bardzo słabo widoczni. Po zmroku kierujący zauważa pieszego w ciemnej kurtce czy płaszczu z odległości jedynie ok. 30 metrów. Mały element odblaskowy wydłuża ten dystans pięciokrotnie, taka odległość pozostawia kierującemu czas na reakcję i wykonanie odpowiedniego manewru. Pamiętajmy jednak, że element odblaskowy nie jest systemem bezpieczeństwa, a pieszy nie bez powodu uznawany jest za niechronionego uczestnika ruchu – w przeciwieństwie do osób znajdujących się w samochodzie czy autobusie nie chronią go pasy czy poduszki powietrzne. Nie zapominajmy o rozwadze i ostrożności. Policjanci przypominali, by dokładnie rozejrzeć się zanim wejdziemy na jezdnię, a w trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy cały czas obserwować sytuację na drodze. Odłóżmy na chwilę telefon, wyjmijmy słuchawki z uszu i spójrzmy dokładnie na drogę, tak by mieć pewność, że na drugą stronę ulicy dotrzemy bezpiecznie.

Komentarzy: 1

  1. Kiedy Nasi Policjanci beda po stronie obywatela i beda mieli tak sam szacunek jak Policja np w Holandii??? Bo u Nas jak narazie to sie nazywa AKCJA!!