wtorek, 9 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Teatr Polski do namiotu

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Teatr Polski wprowadza się do namiotu Hali Opery. Dlaczego?

Zgodnie z zapowiedziami, hala namiotowa Opery na Zamku ma nowego dzierżawcę. Po wygaśnięciu poprzedniej umowy przejmuje ją Teatr Polski, który planuje rozszerzenie swojej oferty repertuarowej o przedstawienia skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 9-16 lat (bajki, spektakle lekturowe i edukacyjne). Teatr Polski od dawna borykał się z problemem braku wolnych miejsc dla widzów, chcących kupić bilet na spektakl. Dotyczyło to zwłaszcza wydarzeń muzycznych, które w nowym obiekcie znajdą swoje miejsce w repertuarze.

Umowa pomiędzy dyrektorami obu placówek – Jackiem Jekielem i Adamem Opatowiczem – została dziś podpisana. Koszty dzierżawy hali będzie ponosił Teatr Polski, który otrzymał na ten cel od Urzędu Marszałkowskiego dodatkową dotację. Umowa podpisana jest na rok, z możliwością przedłużenia.

Na widowni hali jest 568 miejsc siedzących, które można zwiększyć do 850.  Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na zapleczu jest 11 garderób, rekwizytornia i charakteryzatornia. To wielofunkcyjna sala koncertowa przeznaczona tak do koncertów, spektakli operowych jak i do przedstawień teatralnych. Została zaprojektowana tak, by głos aktora bez mikrofonu czy cichy dźwięk instrumentu był dobrze słyszalny w rzędach usytuowanych daleko od sceny.

Do tematu będziemy jeszcze wracać.