środa, 10 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Quady wracają do Chin

Aktualności

Jedna z zachodniopomorskich firm ma duży problem. Sprowadzone przez nią quady są niebezpieczne w użytkowaniu i teraz trzeba je zwrócić do producenta.

Choć do sezonu quadowego pozostało jeszcze trochę czasu, to przed zakupem warto zapoznać się z tym, czy wymarzony przez nas pojazd spełnia wszystkie obowiązujące normy.

Decyzję o zakwalifikowaniu quadów do kategorii produktów niebezpiecznych podjął Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej w Szczecinie w odpowiedzi na wniosek skierowany przez Naczelnika Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Wniosek o wydanie opinii dotyczył zgłoszonych w imporcie 160 quadów elektrycznych sprowadzonych z Chin przez jedną z firm z woj. zachodniopomorskiego.

Nie tak dawno tam sam los spotkał skutery elektryczne, które nie spełniały wymaganych norm. Dlatego teraz  funkcjonariusze Zachodniopomorskiego UCS w Szczecinie z Oddziału Celnego w Szczecinie, podjęli decyzję o zawieszeniu dopuszczenia towaru do obrotu i po oględzinach dokumentów oraz rewizji towaru, opisali swoje wątpliwości we wniosku do ZWIIH.

Potwierdziły się one w wydanej opinii, gdzie stwierdzono że wyrób nie spełnia kryteriów określonych w przepisach rozporządzenia Ministra Gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn z uwagi na brak osłony lub urządzenia ochronnego tarczy hamulcowej, przez co istnieje ryzyko zetknięcia się z nią osoby kierującej, co w konsekwencji może doprowadzić do wypadku. Drugim, dyskwalifikującym quada powodem, jest zbyt mały rozmiar osłon z tworzywa sztucznego zamontowanych nad kołami, które nie chronią dostatecznie przed wyrzucanymi spod kół materiałami lub przedmiotami.

Teraz importer musi podjąć działania logistyczne zmierzające do usunięcia wadliwego towaru z obszaru UE.