środa, 10 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Squash z Misiłą, kolacja z Kochan. Posłowie wspierają WOŚP

Aktualności

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 26 już w najbliższą niedziele. Ekipa Jurka Owsiaka zbiera pieniądze na leczenie wcześniaków. Główny finał w Szczecinie kolejny raz odbędzie się na Łasztowni. Zaplanowano moc atrakcji zaczynając od atrakcji sportowych a kończąc na występach muzycznych i Światełku do Nieba. Zachodniopomorscy parlamentarzyści chętnie wspierają WOŚP, ale… nie wszyscy.

Magdalena Kochan zaproponowała na licytację swój czas. A konkretniej posłanka PO chce zaprosić na kolację zwycięzce licytacji. Jak mówi w rozmowie z portalem szczecinnonstop.pl to kolejny raz kiedy chce zaangażować się w inicjatywę Owsiaka w ten sposób: – Zapraszam na kolację. Chętnie poznam kogoś kto licytuje i kogoś kto wspiera WOŚP. Byłam już na licytowanych kolacjach. Co ciekawe jedną wygrały osoby mieszkające nieopodal mnie i zaprosiłam tych ludzi do siebie do domu, spędziliśmy wspaniały wieczór. Kolacja może się odbyć w Szczecinie, w Warszawie czy w innej miejscowości i oczywiście przy stole nie musimy rozmawiać o polityce – mówi Magdalena Kochan. Poseł Arkadiusz Marchewka wystawia do licytacji dwie pocztówki przedstawiające dawny Szczecin.

Bardzo zaangażowany w akcje jest poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Można z nim zwiedzić sejm albo zagrać squasha. Nie jest tajemnicą, że ten sport jest wielką pasją posła i zdobywa tytuły mistrzowskie: – Pamiętam pierwsze WOŚP, grałem wtedy w piłkę i zbieraliśmy pieniądze wszędzie, gdzie i jak się dało. Lata mijają a Polacy nadal zbierają pieniądze wszędzie i jak się da, a są to już naprawdę duże pieniądze, które ratują wiele ludzkich istnień. Chapeau bas Jurek Owsiak i WOŚP – mówi Piotr Misiło.

Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy nie wspiera Sylwester Chruszcz z ruchu Wolni i Solidarni. Jak powiedział naszej redakcji wspiera Caritas i program pomocy rodzinom z Aleppo.