czwartek, 11 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Będzie się działo na Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Muzycznie, warsztatowo, artystycznie i sportowo – moc atrakcji czeka na wszystkich gości Łasztowni już w najbliższą niedzielę. Miasto Szczecin już drugi raz organizuje finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na Łasztowni i tak jak w roku ubiegłym nie zabraknie inspirujących atrakcji. – Bawimy się od godziny 14.00 do 21.00, a może jeszcze dłużej. Przygotowaliśmy mnóstwo inicjatyw, a skala przekazywanych przedmiotów na licytację przerosła nasze oczekiwania. To będzie niezwykła niedziela i nie możemy się jej już doczekać – mówi Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

  1. Muzyka, licytacje i inne atrakcje

Druga strona Odry od samego rana do wieczora zaprasza na szereg interesujących inicjatyw, które połączą we wspólnej zabawie zarówno dzieci jak i dorosłych. W programie imprezy nie zabraknie: ekspozycji służb mundurowych, pokazów ratownictwa, koncertów artystów szczecińskiej sceny muzycznej: – Tych wydarzeń jest tak mało, że trudno jest to zrelacjonować w kilka minut. Na Łasztowni bez przerwy coś się będzie działo. Zaczynamy od 14.00 będą foodtrucki, miasteczko namiotowe, będą pokazy ratownictwa i pokazy służb mundurowych, miasteczko lotnicze. Rok temu oklejaliśmy autobus serduszkami, a w tym roku zrobimy to samo z samolotem. Na scenie w Starej Rzeźni zespoły szczecińskie, mnóstwo dobrej muzyki. Kiedy WOŚP się przenosił z centrum miasta na Łasztowni to wiele osób miało wątpliwości, a dzisiaj mamy pewność, że Łasztownia to zawsze dobry pomysł i miejsce, które odwiedzają tłumy. W tym roku mamy nadzieje, że będzie podobnie – mówi Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej. – Zapraszamy wszystkich z rowerami, obowiązkowo wyposażonymi w lampki, na Rowerowe Światełko do Nieba: Bądź widoczny na drodze!  Dla najlepiej oświetlonych 100. rowerzystów przygotowaliśmy niespodzianki. Cały dzień odbywać się będą licytacje cennych przedmiotów przekazanych przez mieszkańców miasta, a także gadżetów związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – mówi Robert Grabowski ze Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia również przygotowało mnóstwo licytacji: – Przygotowane przez nas inicjatywy to licytacja spływu kajakowego z Aleksandrem Dobą, licytacja płyty Grażyny Łobaszewskiej z autografami, licytacja piłki z podpisami Pogoni Szczecin, albumu Starej Rzeźni czy specjalnie na tę okazję przygotowaną „złotą kartę Starej Rzeźni” uprawniającą do zniżek na wszystkie wydarzenia organizowane przez naszą instytucje w 2018 roku. Warto, serdecznie zachęcamy – mówi Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

 

  1. Moc sportowych atrakcji

Za atrakcje sportowe podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie odpowiedzialne jest Szczecińskie Centrum Treningu Personalnego. Krzysztof Kryj i Paulina Kusajda zachęcając żeby na Łasztownię zabrać sportowy strój i obuwie, bo okazji do aktywności fizycznych nie zabraknie. Mowa o bieganiu, bo przed nami tradycyjny bieg „Policz się z cukrzycą”, ale także o zupełnie nowych pomysłach, które mogą okazać się spektakularnymi sukcesami: – Największym wydarzeniem będzie bicie spinningowego, rowerowego rekordu. Promujemy zdrowie, zachęcamy żeby przyjść na Łasztownie, przyglądać się, ale i wziąć udział w biciu rekordu. Jest już blisko 300 chętnych, zaczyna brakować miejsc – mówi Krzysztof Kryj. – Wciąż możliwe są zapisy, będziemy bić dwie próby o 15.30 i o 17.00. Chcemy mieć pewność, że ten rekord uda się pobić – dodaje Paulina Kusajda. Trenerzy zwracają uwagę także na rowerowe światełko do nieba, które łączy bezpieczeństwo, sport i edukacje. – Wszystkie siłownie w Szczecinie przyłączyły się do bicia rekordu, to pierwszy przypadek w Polsce kiedy udało się to zrobić. Siłownie wypożyczały rowery, trenerzy się ze sobą porozumiewali, tego bardzo dawno nie było – dodaje Krzysztof Kryj.

  1. Komunikacja na WOŚP na Łasztowni

W związku z 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie w dniu 14 stycznia na trasie ul. Tkacka – Łasztownia uruchomiona zostanie darmowa linia specjalna. Autobus będzie kursować pomiędzy dwoma przystankami: Tkacka (przystanek linii 52) i Łasztownia (wydzielony parking dla autobusów po prawej stronie za Trasą Zamkową).

  • Odjazdy z przystanku Tkacka: 13:00; 13:30; 15:10; 15:40; 16:10; 16:40; 17:10; 17:40; 18:10; 18:40; 19:10; 19:40 i 20:10.
  • Odjazdy z Łasztowni: 13:20; 15:00; 15:30; 16:00; 16:30; 17:00; 17:30; 18:00; 18:30; 19:00; 19:30; 20:00; 20:25.

W godzinach 14-15 organizowany będzie bieg uliczny, w związku z tym autobus będzie oczekiwał na odjazd na parkingu postojowym dla linii na Łasztowni.

 

Serdecznie zapraszamy do Starej Rzeźni!