piątek, 12 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

ZBILK wymienia okna. Czy w szczecińskich mieszkaniach jest ciepło?

Aktualności, Miasto

1600 nowych okien wymieniono w ubiegłym roku w mieszkaniach komunalnych. To rekordowa liczba w porównaniu z poprzednimi latami. W tym roku czeka nas kolejna tura.

W ubiegłym roku w mieszkaniach komunalnych w Szczecnie wymieniono tyle okien, aby skrócić kolejkę oczekujących. I to w praktyce się udało. Nowe okna zamontowano m. in. w mieszkaniach przy ul. Monte Casino, Bogumiły, Długosza, Niemcewicza, Krasińskiego, Jagielońskiej, Pięknej, Malczewskiego, Gryfińskiej i Jugosłowiańskiej.

Najczęściej montowane okna są z profili PCV w kolorze białym, pięciokomorowe, wyposażone w nawiewnik ciśnieniowy, z możliwością otwierania i uchylania w jednym skrzydle. Razem z oknem wymieniane są parapety zewnętrzne i wewnętrzne. W niektórych sytuacjach wstawiane są okna drewniane, szczególnie na elewacjach frontowych budynków w śródmieściu.

Wymianę okien w zasobie gminy prowadzą Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych oraz Szczecińskie TBS i TBS Prawobrzeże.
Do do tych jednostek najemcy mogą składać wnioski o wymianę okien. Następnie technicy dokonują oceny stanu technicznego. Okna, które są w złym stanie, kwalifikowane są do wymiany. Wnioski są realizowane w kolejności zgłoszeń.

W tym roku planuje się wymienić przynajmniej pół tysiąca okien w lokalach komunalnych.

Nowe​​ okna wstawiane są także w mieszkaniach należących do TBSów. W ubiegłym roku spółki wymieniły w swoich zasobach ponad 300 okien.