wtorek, 16 stycznia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Kolejny etap przygotowań Pogoni

Aktualności, Sport

Już jutro Portowcy wyjeżdżają na zgrupowanie do tureckiego Belek. Trener będzie miał do dyspozycji 28 zawodników, w tym czterech młodzieżowców.

Od szóstego stycznia Pogoń przygotowuje się do rundy wiosennej ekstraklasy. Do drużyny dołączyło trzech nowych zawodników, którzy mają pomóc Portowcom w utrzymaniu się w gronie najlepszych polskich zespołów. Do tej pory Granatowo-bordowi trenowali na własnych obiektach i rozegrali dwa mecze sparingowe. Pierwszy mecz kontrolny z Błękitnymi Stargard podopieczni trenera Runjaica wygrali 3:0, a w drugim zremisowali z Chojniczanką Chojnice 1:1.

– Mamy za sobą pierwszą fazę przygotowań i cieszę się z tych dwóch rozegranych dotychczas spotkań kontrolnych. Myślę, że nie można ich oceniać zarówno pozytywnie czy negatywnie. Trenowaliśmy bardzo intensywnie i najważniejsze w tych meczach było sprawdzenie tego w jakiej formie są zawodnicy. Omówiliśmy część zagadnień taktycznych, które będziemy szlifować w Turcji – mówi Kosta Runjaic.

Pogoń w Turcji przebywać będzie od jutra do 28 stycznia. W tym czasie rozegra pięć sparingów. Dziś poznaliśmy rywali, z którymi zmierzą się szczecinianie.

20.01: FC Voluntari (Rumunia), rywal do ustalenia
23.01: SC Rheindorf Altach (Austria)
25.01: Zoria Ługańsk (Ukraina), FK Aktobe (Kazachstan)

Wszystko wskazuje na to, że przed pierwszym wiosennym meczem kadra Pogoni zbytnio się nie zmieni. Oprócz trzech znanych już nowych zawodników, możliwe jest jeszcze jedno wzmocnienie.

– Szukamy jeszcze wzmocnienia naszego zespołu. Jednak chcielibyśmy spełnić w stu procentach nasze oczekiwania. Tu ważna jest jakość i osobowość. Nowy zawodnik musi dobrze wkomponować się w nasz zespół. Mam jednak duże zaufanie do obecnej kadry i wiem, że ma dobrą jakość – uważa trener Pogoni.

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że Adam Frączczak przedłużył kontrakt z Pogonią do 2021 roku.

Pierwszy mecz Pogoń rozegra 10 lutego przed własną publicznością z Sandencją Nowy Sącz.

foto: Pogoń Szczecin