wtorek, 6 lutego 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Zobacz wystawę o najtwardszych zawodnikach MMA!

Aktualności, Miasto, Sport

Stowarzyszenie PROGRESSUM i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia maja zaszczyt zaprosić na wyjątkowy wernisaż wystawy fotografii autorstwa Robert Jachima i Marcina Haczyka „Wojownicy”. Jest to reportaż z przygotowań do walk MMA zawodników jednego z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce w sportach walki – Berserkers Team Poland

To kolejny projekt realizowany przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia oraz Stowarzyszenie Progressum.  – Dzięki tej wystawie, chcemy jednocześnie pomóc jednemu z utytułowanych polskich sportowców, który kiedyś uprawiał boks – Mariusz Cendrowski, który uległ wypadkowi samochodowemu, jest sparaliżowany, porusza się na wózku inwalidzkim i zmaga się z długą i żmudną rehabilitacją – mówi Monika Dyker – Woźniak.  – Mariusz to prawdziwy Wojownik podczas rozmowy i spotkania powtarzał „Boks to życie. Zycie to boks” Sport go wychował, przed nim największa i najcięższa walka w życiu i jak mówi prawdziwy Wojownik walczy dopóki nie powie dość ! A Mariusz walczy i nie powie dość dopóki nie wygra i nie sanie ponownie na ringu. To jego cel i marzenie. Ale oprócz tego prowadzi Fundację Blue Corner i pomaga młodzieży z wykluczeniem społecznym i z problemami. Jest inspiracja do naśladowania w walce z przeciwnościami losu i z choroba – dodaje Monika Dyker – Woźniak.

– Wystawa „Wojownicy” to reportaż z przygotowań do walk mma zawodników Berserkers Team Szczecin. Są to zawodnicy walczący dla największych organizacji w Polsce i za granicą. Pokażemy jak wyglądają ich ciężkie treningi, zaangażowanie jakie w nie wkładają, emocje jakie im przy tym towarzyszą, ich sportową złość i same walki. Cieszymy się, że Stara Rzeźnia może być miejscem, w którym zobaczyć będzie można obrazy prawdziwej życiowej pasji.  Zdjęcia do wystawy to efekt półrocznego fotografowania. W tych zdjęciach jest wszystko to, co w tym sporcie najważniejsze. Jest człowiek, jest akcja, rywalizacja, sportowa złość, dynamika, jest historia, są emocje, jest również element zaskoczenia – dodaje Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.
Stowarzyszenie Progressum podkreśla jednak jak ważny jest wymiar charytatywny tego wydarzenia i zbiórka pieniędzy dla Mariusza: – Przygotowaliśmy na ten cel zdjęcia z autografami Szczecińskich Berserkerów na aukcję charytatywną, z której dochód w całości zostanie przeznaczony na pomoc dla Mariusza. Aukcja odbędzie się podczas wernisażu. Na wernisażu będzie również możliwość spotkania i porozmawiania z bohaterami tej wystawy, zawodnikami Berserkers Team Szczecin – mówi Monika Dyker- Woźniak.
Wojownicy – Wernisaż wystawy fotografii

24 lutego, od godziny 16.00 w Starej Rzeźni. Wstęp wolny!