wtorek, 13 lutego 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Czas ucieka coraz szybciej! Nowotwór zaatakował kolejny raz

Aktualności, Miasto

Historia Sylwii, 39-letniej mieszkanki Szczecina walczącej ze złośliwym nowotworem z przerzutami poruszyła naszych czytelników jesienią. Kiedy wydawało się, że dzielna szczecinianka wychodzi na prostą przyszły kolejne komplikacje. Nowotwór znów ma przerzut, tym razem do mózgu. Lekarze w Polsce bezradnie rozkładają ręce proponując tylko leczenie paliatywne, a Sylwia chce żyć i walczyć. Wychowuje dwójkę dzieci, w tym chorego na zespół Aspargera chłopca. – Nie mogę się poddać, ratunkiem może być bardzo drogi lek – mówi.

Dwa lata temu świat młodej szczecinianki przewrócił się do góry nogami. Przy operacji pękniętego wyrostka stwierdzono w nim rakowiaka. Później choróbsko zaatakowało piersi. Dziś walczy jeszcze z rakiem płuc, kości, węzłów chłonnych oraz wątroby. Poddana jest leczeniu paliatywnemu, które ma przedłużyć jej życie i poprawić jego komfort. Badania sprzed kilku dni i przerzut do mózgu to wiadomość, która mogłaby odebrać nadzieję. Ale Sylwia się nie poddaje. Wspierana przez przyjaciół i rodzinę szuka dla siebie ratunku: – Moje dzieci obserwują wszystko i wierzą , że będę z nimi jeszcze długo choć prawda jest okrutna. Każda godzina, dzień, miesiąc są dla nas bezcenną chwilą. Synek bardzo przeżył informacje o moim stanie zdrowia. Bardzo się boi, że zostanie sam. Powiedział bardzo przykre słowa, że jak go zostawię on sobie coś zrobi żeby być znowu ze mną , bo nie da sobie beze mnie rady. Przeraża go ta świadomość. Ale dzięki Wam widzi nadzieję widzi sens i jest lepiej. Wiktoria jest dla mnie dużym wsparciem, ale to czas matury dla niej ważny czas i boje się, że to co się ze mną dzieje może wpłynąć na jej wynik – mówi Sylwia.- Kochani nie przestawajcie wspierać błagam was – dodaje mieszkanka naszego miasta.

Jedna dawka leku ratującego życie Sylwii kosztuje 20 tysięcy złotych. Musi być on podawany regularnie co miesiąc. Na pierwszą dawkę już udało się uzbierać dzięki hojności mieszkańców. Apelujemy do wszystkich o pomoc i wsparcie dla Sylwii!

Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa

• numery rachunku odbiorcy: 62 1600 12860003 0031 8642 6001

Rachunek prowadzony przez: BGŻ BNP Paribas Bank Polska SA

W tytule wpłaty proszę podać nazwisko i numer członkowski nadany przez Fundację – Kaczmarek-Talarczyk, 8095 (ten dopisek jest bardzo ważny).

JAK PRZEKAZAĆ SMS CHARYTATYWNY

Należy wysłać SMS pod numer 75 165 o treści POMOC 8095 (bez nazwiska).

Koszt SMSa to 6,15 zł. brutto (kwota zawiera VAT), z czego 5 zł. stanowi darowizna na rzecz Podopiecznego.