środa, 14 lutego 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Bilety za krew. Rusza kolejna edycja klubowej akcji

Aktualności, Sport

Po przerwie wraca akcja Granatowo-Bordowa krew kibiców! Od dziś do końca listopada (14.02. – 30.04.2018 r.) każdy kibic, który odda krew lub jej składniki będzie mógł otrzymać darmowy bilet na mecz Pogoni!

Pogoń Szczecin wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie prowadzi tę akcję już od wielu lat. Z każdą kolejną odsłoną rosło zainteresowanie kibiców, którzy licznie oddawali krew i jej składniki. To pozwalało z kolei ratować ludzkie życie! Kibice mieli również swoją nagrodę – za oddanie krwi mogą każdorazowo otrzymać zaproszenie na mecz Dumy Pomorza w Szczecinie (na sektor 9).
W poprzedniej edycji akcji kibice oddali w RCKiK ponad sto litrów krwi i jej składników! Na wynik złożyła się krew 163 fanów i 18 fanek. W trakcie kilkumiesięcznej akcji rekordzista dał sobie upuścić prawie 2,4 litra składników krwi!
Trzech najhojniejszych dawców i troje najhojniejszych dawczyń, którzy w okresie 14 lutego – 30 kwietnia 2018 roku oddadzą najwięcej krwi lub jej składników mogą także liczyć na dodatkowe nagrody! Otrzymają karnety na rundę jesienną sezonu 2018/19 Lotto Ekstraklasy oraz zestaw upominków od RCKiK. W trakcie trwania akcji będzie prowadzone osobna klasyfikacja dla kobiet i mężczyzn.
Zasady są proste – w Centrum Krwiodawstwa (al. Wojska Polskiego 80/82) przy oddawaniu krwi należy podać hasło „Pogoń Szczecin”. Otrzyma się wtedy specjalne zaświadczenie, uprawniające do odbioru bezpłatnego zaproszenia na wybrany mecz Pogoni w Szczecinie wiosną sezonu 2017/18. Zaświadczenie będzie można wymienić na bilet na mecz Pogoni tylko w oficjalnych punktach sprzedaży.
W kasach Pogoni honorowane są jedynie zaświadczenia ze specjalną pieczątką z herbem Pogoni oraz hasłem „Granatowo-bordowa krew”. Honorujemy zaświadczenia wydane od 14 lutego 2018 roku. Można je wymienić jedynie na bilety na sektor numer 9.
KTO MOŻE ODDAĆ KREW?
Każdy zdrowy kibic klubu, który:
– ukończył 18 lat i nie przekroczył 65. roku życia
– legitymuje się dowodem osobistym
Chcesz zostać dawcą krwi?
– w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypij przynajmniej 2 litry płynów (woda mineralna, soki)
– bądź wyspany,
– spożyj lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, dżem)
– jeśli palisz, ogranicz palenie papierosów
– nie zgłaszaj się, jeśli jesteś przeziębiony lub przyjmujesz leki
– nie przychodź po spożyciu alkoholu