środa, 14 lutego 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Marszałek i przedsiębiorcy wypromują Pomorze Zachodnie w Indiach!

Aktualności, Wydarzenia

Światowi przywódcy, właściciele powszechnie znanych marek i indyjscy przedsiębiorcy to tylko niewielka część uczestników Global Business Summit 2018 w New Delhi. Polskę i nasz region reprezentować będzie Olgierd Geblewicz wraz z Zachodniopomorską Indyjską Izbą Gospodarczą.

Światowy Szczyt Biznesowy w New Dheli, to najważniejsze wydarzenie gospodarcze Indii. Imprezę zainauguruje premier Indii Narendra Modi, a wśród gości nie zabraknie przedstawicieli świata polityki, nauki i biznesu, w tym m.in. współzałożyciela Apple – Steve Wozniaka. Zaproszenie otrzymał także marszałek Olgierd Geblewicz.

Goście z ponad 30 krajów świata i ponad 400 dyrektorów generalnych indyjskich przedsiębiorstw. To w wielkim skrócie główni uczestnicy IV. Światowego Szczytu Biznesowego „Nowa ekonomia, nowe zasady”, który odbędzie się w dniach 23 – 24 lutego 2018 roku w New Delhi w Indiach. Dzięki zaangażowaniu prezesa Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej Pana Mariusza Łuszczewskiego, wspólnie z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem będą mieli możliwość zaprezentowania potencjału inwestycyjnego i gospodarczego Pomorza Zachodniego.

– Możliwość pokazania Pomorza Zachodniego jako wrót do Europy, do Unii Europejskiej jest gigantyczna. Tym bardziej, że w kontekście brexitu, wiele firm hinduskich zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii, rozważa możliwość przeniesienia się na kontynent. Udział w szczycie to także szansa na ułatwienie kontaktów gospodarczych firm zrzeszonych w Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izbie – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

W Szczycie w New Dheli wezmą udział m.in. Donald Trump Jr. – syn prezydenta USA i wiceprezes rodzinnej firmy Trump Organization, ale także Reed Hastings – założyciel i prezes NETFLIX-a, prezes UBER-a Dara Khosrowshahi, współzałożyciel Apple Steve Wozniak czy Bob van Dijk, prezes międzynarodowego koncernu mediowego NASPERS – właściciel m.in. płatnych telewizji oraz platform internetowego handlu m.in. W Polsce grupa zarządza takimi markami jak Allegro, Ceneo, otoMoto.

Szczecińscy przedsiębiorcy będą brać udział w rozmowach panelowych, w trakcie których będą przedstawiane możliwości rozwoju indyjskich firm w naszym kraju.

– Takie tematyczne spotkania będziemy mieli na miejscu, będziemy prezentować nasz region by ściągnąć tu hinduski kapitał. Są już pierwsi zainteresowani inwestowaniem u nas. W marcu przyjedzie do zachodniopomorskiego duża firma z branży morskiej – wyjaśniał Prezes Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej Mariusz Łuszczewski.

Indie to dziewiąta gospodarka świata, należy do najszybciej rozwijających się dziś krajów, liczą 1,3 mld ludzi i mają największą klasę średnią na świecie. Wejście zachodniopomorskich firm na tamtejszy rynek może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Wg. danych Ambasady Polskiej w New Delhi, w 2016 roku obroty handlowe między Polską a Indiami wzrosły o 25 proc. rok do roku i wyniosły 2,7 mld dolarów, osiągając poziom najwyższy od sześciu lat. Eksport polskich towarów i usług do Indii wzrósł o 44 proc. do poziomu 668 mln dolarów. Natomiast import zwiększył się o jedną piątą, sięgając blisko 2,1 mld dolarów. Po Singapurze, Indie są drugą lokalizacją dla polskich inwestycji bezpośrednich w Azji.

Informacje o kongresie i uczestnikach można znaleźć na stronie internetowej http://www.et-gbs.com/ – gdzie znajduje się dokładna lista prelegentów.