środa, 21 lutego 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Marek Dyjak na początku marca w Starej Rzeźni

Aktualności, Kultura i rozrywka

Artysta niestandardowy, czarujący, charyzmatyczny, który potrafi swoim spokojem wprowadzić w… niepokój. Tak mówi się o jego muzyce, ale przede wszystkim o tym w jaki sposób interpretuje twórczość innych. Już 3 marca gościem Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia będzie Marek Dyjak. Bilety są do nabycia w Kubryku Literackim oraz w sieci. Koncert cieszy się dużym zainteresowaniem stąd radzimy nie odwlekać decyzji na ostatnią chwilę!

Marek Dyjak to znakomity kompozytor i polski wokalista. Skomponował muzykę do przedstawienia Zbrodnia i Kara, w reżyserii Edwarda Żentary. Poza tym napisał muzykę do Mistrza i Małgorzaty, w reżyserii Andrzeja Marczewskiego. Koncertuje po całej Polsce a jego rzesza fanów powiększa się z koncertu na koncert. Podczas koncertu w Starej Rzeźni zaprezentuje zupełnie nowy repertuar, muzyczne interpretacje tekstów najlepszych polskich autorów i poetów, które Dyjak uznał za adekwatne do swoich obecnych życiowych przemyśleń: ­  – Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec – mówi Marek Dyjak o nowej trasie koncertowej.

Do najpopularniejszych wydawnictw Marka Dyjaka należą „Moje Fado” oraz „Kobiety” z 2013 roku. Jego muzyka jest regularnie prezentowana na antenie legendarnego Programu Trzeciego Polskiego Radia, brał także udział w trasie koncertowej „Męskie Granie”.  Ostatni album „Pierwszy śnieg” jest powrotem do interpretacji, do poezji i do koncertowania. – Pierwszy Śnieg to teksty Roberta Kasprzyckiego, Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka i Jacka Musiatowicza, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z życia Dyjaka. Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości.  Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka – Jerzy Małek – czytamy w zapowiedzi pierwszej od lat regularnej trasy koncertowej artysty.

Trasa promująca album „Pierwszy śnieg” liczy 15 koncertów i jeden z nich odbędzie się właśnie w Starej Rzeźni. Serdecznie zachęcamy do udziału w tym niecodziennym, muzycznym wydarzeniu!