środa, 7 marca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Dzieci z ukraińskich domów dziecka odpoczywają w Szczecinie. NIEZWYKŁA WYSTAWA

Bez kategorii

Już w najbliższą sobotę wyjątkowe wydarzenie „Sztuka ratuje” To wernisaż prac dzieci z Avdiivka – (miejscowość położona w niedalekiej odległości od Doniecka ) Wystawa jest też efektem warsztatów o tej samej nazwie prowadzonych przez Alana Meyera i organizację Heart for Ukraine. Przez kilka dni w Szczecinie będą przebywać dzieci z Ukrainy. Jak mówią organizatorzy wystawy to dla nich niezwykła szansa by zobaczyć jak wygląda życie w zupełnie innym kraju, w wielkim mieście, w miejscach w których nikomu niczego nie brakuje. Wystawa będzie historią, która pokazuje, że nie wszędzie tak jest, a Ukraina ma swoje ubogie, mniej cywilizowane oblicza. Musicie być z nami w Starej Rzeźni 10 marca.

To nie pierwsze wydarzenie, które Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia organizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Progressum, którego Prezesem jest Monika Dyker-Woźniak. Po wspaniale przyjętej wystawie „Wojownicy” i lutowym koncercie dla Sylwii czas na kolejne wydarzenie z pogranicza sztuki i działalności charytatywnej. – Podczas wernisażu będziemy podziwiać prace dzieci i artystów Europy zachodniej, zaprezentujemy pokaz multimedialny z warsztatów z dziećmi, czeka na mieszkańców naszego regionu mnóstwo niespodzianek i atrakcji, wystąpi również artysta muzyk z Hamburga Aleksej Pavlovic. Odbędzie się również aukcja charytatywna prac dzieci oraz zapowiedz zbiórki odzieży i butów dla dzieci z Ukrainy – mówi Monika Dyker-Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum.  – Tym niecodziennym i niezwykłym wernisażem chcemy zapowiedzieć cykl kreatywnych warsztatów w Szczecinie na temat przyszłości „Start your future for art” . Do udziału w projekcie zaprosiliśmy Andrzeja Witczaka z Akademii Sztuki, Alana Meyera z organizacji Heart for Ukraine i dzieci 7 z Avdievki, 7 z Domu dziecka spod Kijowa, 7 z Berlina i Dzieci z Rodzinnych Domów dziecka w Szczecinie i z Domu dziecka w Tanowie – dodaje Monika Dyker-Woźniak. Dzieciaki przygotowały swoje wizytówki filmowe, a przygotowanie prac udokumentowano i zostanie to zaprezentowane podczas wernisażu w Starej Rzeźni już 10 marca.

– Wydarzenie to jest kolejną odsłoną naszej współpracy ze Stowarzyszeniem Progressum. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pokazujemy piękne prace nie tylko artystów ze Szczecina i z regionu, ale także prace dzieci, których życie zdecydowanie różni się od naszego. Jesteśmy przekonani, że te prace spodobają się naszym mieszkańcom. Zapraszamy na wernisaż 10 marca, ale i przez kilka następnych dni prace będą do zobaczenia na ścianach naszej galerii – mówi Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu już 10 marca!