czwartek, 8 marca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Cała Naprzód! – nowy spektakl dla najmłodszych

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Najpierw było „Kapu kap!”, a teraz przyszedł czas na pomysłową sztukę dla najmłodszych „Cała Naprzód”, której premiera będzie mieć miejsce już 11 marca w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Przed nami fantastyczne widowisko w którym najmłodsi będą mogli brać aktywny udział. Przyjmowane są zapisy na premierę, a już wkrótce w Starej Rzeźni informacja o kolejnych odsłonach sztuki.

– Najnaju! Przed Tobą życie pełne przygód! Obfitujące w intensywne doświadczenia, zaskakujące wyzwania, pełne nowych przestrzeni do eksplorowania. Zasiądź w bezpiecznym towarzystwie bliskiego Tobie dorosłego i ruszaj z nami w rejs! Zadbamy, aby to, czego doświadczysz było niczym wiatr wiejący w żagle – prowadziło Cię mądrze w dobrym kierunku. Zdejmijcie nakrycia wierzchnie, ściągnijcie buty. Wygodnie zasiądźcie na poduchach, a gdy tylko pojawi się sygnał – zatańczcie z nami w rytm szumiących fal i zaśpiewajcie o morzu – czytamy w zapowiedziach przedstawienia.

Za spektakl „Cała naprzód!” odpowiedzialny jest artystyczny kolektyw Głowa Mała czyli Magdalena Gardas – Wasilewska oraz Karolina Sabat ze wsparciem stypendystki Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Anny Tuderek. Panie wystawiały wcześniej swoje spektakle dla dzieci w 13 Muzach czy Teatrze Kana. Teraz czas na dłuższą przyjaźń z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Wiele osób bardzo pozytywnie i bardzo ciepło wypowiada się o naszym pomyśle i to jest bardzo budujące i miłe dlatego, że tak naprawdę nie jesteśmy nie wiadomo jak znaną grupą, korzystamy z przestrzeni zaprzyjaźnionych instytucji, dopiero zaczynamy naszą drogę, a widzimy wielką życzliwość mieszkańców – mówi Magdalena Gardas – Wasilewska. – Premiera będzie mieć miejsce 11 marca w Starej Rzeźni, jesteśmy w środku prac. Pomysł jest efektem poprzedniego działania, wypracowałyśmy ścieżkę sensoryczną pod nazwą „naj-czuje” i to było działanie realizowane w studiu Tańca Kimama, w bardzo fajnej tanecznej przestrzeni z lustrami. Tam ustawiłyśmy szereg stacji po których maluchy podążały za nami i robiły różne dziwne rzeczy. Hitem były kuwety z materiałami takimi jak gąbki czy kolorową tapioką, babranie się było mile widziane. Wymyśliłyśmy, że tematem będzie podróż stateczkami – dodaje Karolina Sabat. Tematem będzie więc morze. Szczecin nad morzem nie leży, ale podróże to dobry temat na przedstawienie, którego celem jest dostarczanie dzieciom zarówno inspirującej zabawy jak i sporej wiedzy. – Premiera będzie mieć miejsce w Starej Rzeźni więc w miejscu mocno kojarzonym z wodą, Odrą, a my jesteśmy wielkimi fankami naszego miasta, odkrywanie nowych lądów to jest świetny temat. Namawiamy rodziców by chodzili do teatru czy instytucji kultury. Najważniejszy jest komfort rodziców oraz komfort dzieci, coraz więcej grup i instytucji komunikuje się z rodzicami dając instrukcję, że np. na salę wchodzimy bez butów czy będziemy siedzieć na poduchach. Warto oswajać najmłodszych z możliwością brania udziału w wydarzeniach artystycznych – dodaje Magdalena Gardas – Wasilewska.

„Cała naprzód!”
przedstawienie dla dzieci od 1 do 4 lat
PREMIERA 11 marca 2018 o 10.30
DRUGI SPEKTAKL 11 marca 2018 o 12.00
rezerwacja biletów: glowa.mala.info@gmail.com
Partnerem spektaklu jest Stara Rzeźnia oraz firma CSL Internationale Spedition.