piątek, 9 marca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Europejska centrala stoczniowego potentata z Indii w Szczecinie. To możliwe?

Aktualności, Biznes, Miasto

Działająca w przemyśle stoczniowym i stalowym firma Baijnath Melaram swoją europejską centralę otwiera w Szczecinie. Mariusz Łuszczewski, prezes Zachodniopomorskiej Indyjskiej Izby Gospodarczej zaprosił Nitesha Agarwala, partnera zarządzającego firmą BM do odwiedzenia stolicy województwa zachodniopomorskiego. Agarwal spotkał się z władzami miasta oraz przedstawicielami Euroafryki, PŻM i innych firm z branży morskiej.

– Cieszę się, że Baijnath Melaram zdecydowało się prowadzić swoje europejskie interesy właśnie ze Szczecina – mówi Mariusz Łuszczewski, prezes ZIIG. – Naszym głównym celem jako Izby jest przyciąganie indyjskiego kapitału do naszego miasta i regionu. Chcemy współpracować z najlepszymi, z pewnością Baijnath Melaram należy do takich przedsiębiorstw. Początkowo firma chciała osiąść w Hamburgu, ale udało się ich przekonać, by postawili na Szczecin.
Firma Baijnath Melaram działa od 1956 roku. Specjalizuje się w recyklingu i złomowaniu statków i okrętów. Każdego roku specjaliści z BM rozbierają od 350 do 400 jednostek. Baijnath Melaram  realizowała także szczególne zlecenia dla Marynarki Wojennej Republiki Indii przeprowadzając m.in. recykling 2 okrętów podwodnych i niszczyciela. Przedsiębiorstwo posiada szereg certyfikatów ISO. W tym roku chce spełniać wszystkie niezbędne dla tego typu działalności standardy Unii Europejskiej redukując m.in. do zera skażenie środowiska. Ma to pozwolić na rozszerzenie działalności Baijnath Melaram na terenie Europy. – Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i otwartości z jaką zostałem przyjęty w Szczecinie przez władze miasta i Zachodniopomorską Indyjską Izbę Gospodarczą – przyznaje Nitesh Agarwal, partner zarządzający Baijnath Melaram. – Zarówno Szczecin jak i cały region ma duży potencjał, szczególnie w branży morskiej, którą jesteśmy najbardziej zainteresowani. Cieszę się także, że mam okazję spotkać się z reprezentantami firm stoczniowych i morskich, by rozmawiać o ewentualnej współpracy. Na początku otwieramy swoją centralę na Europę, nie wykluczamy jednak, że wraz z rozwojem biznesu zaczniemy także prowadzić recykling okrętowy w Polsce tworząc znaczącą liczbę miejsc pracy. 
Szczecińskie Biuro Baijnath Melaram ma powstać w ciągu kilku nadchodzących miesięcy. Na początku ma zatrudniać ok. 10 wysoko wykwalifikowanych specjalistów.