sobota, 10 marca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Szpargałek towarem eksportowym? Inne miasta zainteresowane!

Aktualności, Miasto

Galeria Szpargałek zachwyciła nie tylko mieszkańców Szczecina. W czwartek Ekoport przy ulicy Arkońskiej odwiedzili urzędnicy z Goleniowa. Inicjatywą zainteresowali się także urzędnicy z Częstochowy. Tymczasem trwają przygotowania do kolejnej środy, kiedy to galeria ponownie otworzy drzwi dla mieszkańców.

9 tysięcy złotych. Dokładnie tyle zyskały organizacje pożytku publicznego dzięki Galerii Szpargałek. A działała ona zaledwie dwie środy. W najbliższą drzwi galerii otwarte zostaną po raz kolejny. Pracownicy Ekoportu przy ulicy Arkońskiej już teraz są przekonani, że będzie ona rekordowa. Jeszcze nigdy nie mieli aż tylu przedmiotów, co teraz. Wciąż dochodzą kolejne.

– Mamy mnóstwo nowych rzeczy. Mieszkańcy przynoszą je często specjalnie – z myślą o tym, by trafiły  do Galerii Szpargałek a później w kolejne ręce. Zdają sobie sprawę z tego, że dzięki temu mają okazję pomóc potrzebującym organizacjom. Dodatkowo sprawiają radość tym, którzy właśnie takich przedmiotów szukali i znaleźli je właśnie u nas – przyznają.

Bez wątpienia miejsce osiągnęło już duży sukces. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym pojawiła się konieczność pewnym zmian organizacyjnych. Galeria Szpargałek, po pierwszych próbnych tygodniach, już na stałe będzie działała co drugą środę. Z czego to wynika? Taki czas pozwala na ponowne zapełnienie półek „nowymi” przedmiotami. Dzięki zmianie galeria charytatywna za każdym razem będzie oferowała w większości inne rzeczy. Czynna więc będzie teraz 14 marca, a później 28.

Miejscem zainteresowali się także przedstawiciele innych miast. W czwartek w Ekoporcie przy ulicy Arkońskiej, z pracownikami Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z Goleniowa, spotkali się pomysłodawczyni Galerii Szpargałek Jolanta Tarnowska-Jurkiewicz oraz zastępca dyrektora ZUK Władysław Sikorski. Wcześniej z prośbą o pomoc w zorganizowaniu takiego samego miejsca zgłosili się urzędnicy z Częstochowy.

Galeria Szpargałek dostępna jest dla wszystkich mieszkańców. Na półkach znajdziemy zabawki, sprzęt AGD, wyposażenie wnętrz, płyty winylowe, akcesoria dla dzieci, narty, rowery i wiele, wiele innych. Wszystko na bieżąco jest zwożone z ośmiu Ekoportów rozlokowanych w różnych punktach naszego miasta. Działa na zasadzie popularnych na Wyspach Brytyjskich „Charity Shops”. Przedmioty można zabrać ze sobą do domu, po wpłaceniu określonej kwoty na cele charytatywne, na rzecz organizacji pożytku publicznego z siedzibą na terenie Szczecina lub działającą na rzecz mieszkańców naszego miasta. Na miejscu dostępna jest ich lista wraz z numerami kont bankowych. Obowiązkiem każdego jest pokazanie dowodu wpłaty pracownikowi Ekoportu. Na miejscu nie ma obrotu gotówką! Dostępy jest za to komputer z dostępem do internetu, za pomocą którego można wykonać przelew.

Pomyślano i o tych, którzy nie mają możliwości dokonania przelewu internetowego. Honorowane są przekazy pocztowe. Wystarczy więc wcześniej udać się na pocztę i wpłacić na określony cel odpowiednią sumę. Dowód wpłaty pokazujemy następnie pracownikowi. Są też przygotowane bony Galerii, na wypadek różnicy pomiędzy wpłatą darowizny, a wybranymi nabytymi przedmiotami. Bon można realizować później w dowolnym okresie, aż do wyczerpania punktów.