wtorek, 13 marca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Pieniądze od Marszałka na ciekawe inicjatywy

Aktualności, Miasto

100 tys. zł przeznaczy Urząd Marszałkowski na organizację w regionie różnych inicjatyw edukacyjnych kształtujących postawy obywatelskie. Fundusze Marszałka Województwa otrzyma 10 zachodniopomorskich organizacji pozarządowych. Środki wykorzystają na realizację programów oświatowych, przygotowanie konferencji czy warsztatów.

O wsparcie można było się starać do 19 stycznia 2018 roku w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert. Od lat celem jego jest wspieranie projektów podnoszących poziom wiedzy oraz aktywność w procesie budowania społeczeństwa obywatelskiego. Zwłaszcza dotyczy to zadań uwzględniających dzieci, młodzież i osoby niepełnosprawne. Pomoc Urzędu Marszałkowskiego ma ułatwić np. wdrażanie programów oświatowych oraz organizację edukacyjno-obywatelskich konferencji, konkursów, plenerów, warsztatów i wystaw.

Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego 7 marca br. zdecydował o dofinansowaniu 10 zachodniopomorskich inicjatyw. Wsparcie trafi do Szczecina, Koszalina, Kołobrzegu, Goleniowa, Przelewic i Międzyzdrojów. Z udziałem środków samorządu województwa przeprowadzone zostanie m.in.: Młodzieżowe Centrum Wolontariatu, Sybiracki Szlak Pamięci, Kulinarne Podróże po Europie, edukacyjne spotkania młodzieży z weteranami wojennymi czy Aktywni – Bezpieczni.

Rok 2018 to kolejny rok, kiedy Marszałek Województwa dofinansowuje działania edukacyjne w zakresie budowania społeczeństwa obywatelskiego. Umożliwia to ustawa z 23 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. W latach 2015-2018 Urząd Marszałkowski przekazał zachodniopomorskim NGO’s na ten cel prawie 400 tys. zł.