wtorek, 20 marca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Maraton porad dla mieszkańców Szczecina

Aktualności, Historia

Rozpoczął się dzisiaj cykl spotkań z ekspertami, którzy udzielają porad prawnych, biznesowych i mieszkaniowych. Oferta skierowana jest nie tylko do mieszkańców śródmieścia.

W lokalu należącym do TBS-u przy ulicy Królowej Jadwigi 44B odbyło się dziś spotkanie inaugurujące cykl porad eksperckich dotyczących praw obywatelskich w obszarze rewitalizacji. Jest to część projektu rewitalizacyjnego Śródmieścia z Wojska Polskiego na czele.

– Po pierwszych dwóch tygodniach projektu będzie można powiedzieć z jakie typu problemami będą przychodzić tu mieszkańcy – informuje Sylwia Cyza-Słomska z Urzędu Miasta.

Spotkania są elementem procesu rewitalizacyjnego, które dotyczą rewitalizacji śródmieścia. W szeroki wachlarz miejskich działań wchodzą plany inwestycyjne i społeczne.

– Ważnym elementem tej układanki jest diagnoza społeczna, która wykazała ogromne zapotrzebowanie na działania wspomagające mieszkańców. Spotkania takie jak dziś są zaczynem przyszłych działań związanych z rewitalizacją, które będą kontynuowane w następnych latach. Dodatkowo uzyskamy informacje dotyczące problemów mieszkańców tej części miasta – mówi Daniel Wacinkiewicz, zastępca prezydenta Szczecina.

Ma to być miejsce dostępu do pierwszych informacji dotyczących możliwości rozwiązania konkretnych problemów.

– Nie przewiduję, że na dyżurze w kilka minut rozwiążę każdą sprawę. Postaram się za każdym razem wskazać stan wiedzy wynikający z prawa i uchwał Rady Miasta – mówi radca prawny Przemysław Kaczorowski, jeden z ekspertów.

Oprócz wyjaśniania meandrów prawa mieszkańcy będą mogli otrzymać informacje dotyczące ochrony środowiska, termomodernizacji obiektów, dofinansowania wymiany pieców, przedsiębiorczości, zasad prowadzenia działalności gospodarczej, form opodatkowania.

Pomoc skierowana jest do wszystkich mieszkańców miasta, a nie tylko do ludzi mieszkających w Śródmieściu i alei Wojska Polskiego.

– Mam nadzieję, że ten punkt zapisze się w świadomości mieszkańców. Chcemy, aby tego typu miejsca były również w innych miejscach naszego miasta. Zaczęliśmy od Śródmieścia i sprawdzimy jak mieszkańcy będą z niego korzystać – mówi Daniel Wacinkiewicz.

Ekspertami dyżurującymi w punkcie są: Przemysław Kaczorowski – radca prawny, Ewa Jasińska – specjalista ds. przedsiębiorczości, Patrycja Rogalska – specjalista ds. ochrony środowiska, Mariusz Lewandowski  – specjalista ds. mieszkalnictwa.

PRAWO

We wtorki:

Marzec – 20

Kwiecień – 3, 10, 17, 24

 

OCHRONA ŚRODOWISKA

W środy:

Marzec – 21

Kwiecień – 4, 11, 18, 25

 

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ

W czwartki:

Marzec – 22

Kwiecień – 5, 12, 19, 26

 

MIESZKALNICTWO

W piątki:

Marzec – 23

Kwiecień – 6, 13, 20, 27