piątek, 30 marca 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

„Wolność” przedstawia swój pomysł na szczecińską stocznię

Aktualności, Biznes

Pełna prywatyzacja i brak rządowych dotacji to najlepsze rozwiązanie wszystkich problemów przemysłu stoczniowego w naszym mieście. Taki „plan” mają młodzi przedstawiciele partii Janusza Korwina-Mikkego.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że odbudowywana Stocznia Szczecińska otrzyma osiemnaście milionów złotych z państwowego Fundusz „Mars”. Dla przedstawicieli partii „Wolność” taka sytuacja jest nie do pomyślenia i dlatego postanowili podzielić się swoimi pomysłami na branżę stoczniową w naszym kraju.

– Będą to kolejne pieniądze podatników utopione w tym przedsięwzięciu. Stocznia Szczecińska od wielu lat przynosi straty i dlatego opowiadamy się za całkowitą prywatyzacją tego przedsiębiorstwa. Stocznia powinna być wystawiona na licytację i trafić w ręce odpowiedniego inwestora – uważa Marcel Duda, przewodniczący szczecińskiego okręgu partii „Wolność”.

W takiej sytuacji mogłoby okazać się, że stocznia mogłaby być rentowna i dobrze prosperować na wolnym rynku.

– Nie ma większego znaczenia to, co z tą firmą zrobiłby jej właściciel. Grunt, by to miejsce nie obciążało więcej kieszeni podatników. Celem stoczni nie jest zapewnianie miejsc pracy ludziom, tylko zarabianie. Na wolnym rynku produkowane są tylko te towary, które ktoś chce kupować – podkreśla Duda.