poniedziałek, 2 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Posejdon ma podpisane umowy. 2 hotele Marriott za niecałe 2 lata!

Aktualności, Biznes, Miasto

Prowadząca biznes w Polsce, Litwie, Łotwie i Estonii sieć Legend Hotels podpisała umowę na prowadzenie dwóch hoteli pod marką Marriott International w szczecińskim POSEJDONIE. Courtyard
i Moxy przyjmą gości na przełomie 2019 i 2020 roku.

Trójstronna umowa podpisana została przez Tarmo Sumberga, prezesa Legend Hotels, Janusza Mitulskiego z Marriott International, oraz Annę Węgrzyniak i Marcina Woźniaka z ramienia Porto, inwestora realizującego szczeciński projekt POSEJDON. Legend Hotels uzyskało franczyzę na prowadzenie obu hoteli pod markami Marriott International, a jednocześnie na wiele lat stało się najemcą liczącej ponad 11 700 metrów kwadratowych części hotelowej i kongresowej POSEJDONA.

To pierwsze hotele należące do największej na świecie sieci, które powstaną w Szczecinie. Jednocześnie POSEJDON  to pierwszy przypadek, gdzie w jednym obiekcie znajdzie się Courtyard i Moxy. W czterogwiazdkowym hotelu znajdą się 134 pokoje, w trzygwiazdkowym 121, by łącznie móc przyjąć ponad 500 gości.

– Szczecin to najważniejsze miasto północno-zachodniej Polski. Z wielkim potencjałem turystycznymi świetnymi perspektywami biznesowymi. Otwarte na Skandynawię i Niemcy. Potrzebuje właściwej infrastruktury hotelowej i konferencyjnej – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu Porto. – Moxy i Courtyard sprawiają, że Szczecinie powstaje obiekt realizujący światowe trendy kompleksowych i wielofunkcyjnych obiektów położonych w najlepszych lokalizacjach.

Będące częścią Courtyarda centrum kongresowe o łącznej powierzchni ponad 1 600 metrów kwadratowych, przyjmie wydarzenia dla ponad 1 000 uczestników. To znaczy, że Szczecin posiadać będzie miejsce do organizacji międzynarodowych wydarzeń kongresowych na najwyższym poziomie
dla najbardziej wymagających gości i klientów. Dotkliwie takiego obiektu brakowało.

– Widzimy wielki potencjał na szczecińskim rynku hotelarskim, tak jak w całej Polsce. Z dużą niecierpliwością czekamy na przyszłość, traktując projekt w Szczecinie jako wyjątkową część naszego portfolio – mówi Tarmo Sumberg, prezes zarządu Legend Hotels.

– POSEJDON jest jednocześnie miejscem pracy, miejscem odpoczynku, centrum kongresowym i aleją handlową – mówi Marcin Woźniak, członek zarządu Porto. – Dzięki dzisiejszej umowie zyskujemy w jednym momencie bardzo doświadczonego partnera z branży hospitality i największą na świecie hotelową markę, która łącznie dysponuje ponad milionem pokojów. To bardzo duże wzmocnienie POSEJDONA, ale też Szczecina. Potrzebował Marriotta i od dziś go ma.

POSEJDON którego koszt szacowany jest na ponad 220 milionów złotych jest już w ponad połowie wynajęty. Na swoją siedzibę wybrał go m. in. potentat w branży embedded IT – szczeciński brightONE. Swoje sklepy prowadzić będą Lidl i Super-Pharm. Łącznie cały kompleks liczyć będzie prawie 50 000 mkw. Ponad 70% zużywanego ciepła i chłodu będzie produkował dzięki podziemnym odwiertom, a jedna szósta zużywanej wody stanowić będzie tzw. woda szara. Objęty jest certyfikacją BREEAM New Construction 2016 na spodziewanym poziomie very good. Do użytku POSEJDON oddany zostanie
w czwartym kwartale 2019 roku.