środa, 4 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Co oni wyczyniają z piłkami! Pokaz JUŻ DZISIAJ O 17.00 przed Galaxy!

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Pokazy w przestrzeni publicznej miasta nie muszą ograniczać się tylko do pantomimy, gry na instrumentach czy cichym śpiewaniu. Czy centrum Szczecina niczym rynek w Krakowie czy we Wrocławiu doczeka się kiedyś regularnych prezentacji młodych i zdolnych ludzi, którzy będą zwracać uwagę tłumów i ożywiać Szczecin? Jest na to szansa, bo pasjonatów nie brakuje. Na dzisiejsze popołudnie grupa streetworkerów zapowiedziała pokaz przed Centrum Handlowym Galaxy. Grupa młodych chłopaków trenuje akrobacje z użyciem piłek, prowadzą także swój kanał na YouTube i mają ambitne plany.

Nie są jeszcze pełnoletni, ale udowadniają, że pasja i determinacja to klucz do sukcesu i osiągania kolejnych celów. Młodzi chłopcy ze Szczecina zamierzają dzisiaj w centrum naszego miasta zaprezentować swoje akrobatyczne umiejętności z użyciem piłki. To będą pierwsze tak duże prezentacje stąd duży stres:  – Zrobimy pokaz freestyle football oraz basketball freestyle to jest indywidualna dyscyplina sportowa, wykonuje się w tym triki piłkarskie oraz koszykarskie. Ja trenuje freestyle football 1,5 roku natomiast kolega Daniel Grzeszczyk trenuje freestyle basketball 3 lata. Jeśli chodzi o trudność to powiem, że freestyle football jest ciężką dyscyplina są tam 3 style: styl upper wykonuje się triki górna częścią ciała od klatki piersiowej w górę – mówi Dominik Bartoszewicz.  – Styl sid down czyli pozycja siedząca. Robi się triki na siedząco i można już dowolnie wykonywać triki czym się chce tylko trzeba siedzieć i ostatni styl air/lowwer gdzie wykonuje się triki na stojąco nogami. Ten styl jest bardzo trudny żeby się nauczyć triku trzeba masę godzin temu poświęcić – dodaje siedemnastolatek.

Skąd w młodych ludziach takie zainteresowanie? Inspirowali się YouTubem i tam też umieszczają swoje filmiki licząc na to, że spodobają się one mieszkańcom Szczecina, a także innym internautom.  POKAZ DZISIAJ O 17.00 w okolicach Centrum Handlowego Galaxy. Bądźcie tam i kibicujcie chłopakom!