poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Aleja Foodtrucków stanie się faktem?

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Radni Szczecina na najbliższej sesji rady miasta będą dyskutować o tym czy przekazać Żegludze Szczecińskiej kilka działek na Łasztowni. Powstałby na nich Food Port czyli nowoczesne, gastronomiczne uzupełnienie bulwarowej oferty. W foodporcie zacumowały by foodtrucki. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane, ale o tym, że na bulwarach takich miejsc mogłoby być więcej mówiono już podczas zlotu żaglowców The Tall Ship Races 2017.

Administratorem nabrzeży po stronie Łasztowni jest spółka miejska Żegluga Szczecińska. Wiele wskazuje na to, że już niebawem oferta tego miejsca poszerzy się jeszcze bardziej. Bulwary i Stara Rzeźnia to obecnie najbardziej uczęszczane spacerowe miejsca Szczecina, doceniane przez turystów, rodziny z dziećmi i przez młodzież. Nie ma popołudnia i wieczoru gdy jest dobra pogoda byśmy obserwowali opustoszałe bulwary. Pomysł przywrócenia życia nad wodę okazał się wielkim sukcesem Prezydenta Piotra Krzystka, stąd nie dziwi chęć poszerzania oferty atrakcji rozrywkowych na Plaży Miejskiej na Wyspie Grodzkiej czy na bulwarach. Powstanie strefy gastronomicznej, roboczo nazywanej „Food Portem” zdaje się być pomysłem doskonałym.

Wniosek już trafił do radnych i może być procedowany na najbliższej sesji rady miasta. W uzasadnieniu przekazania działek pod Food Port czytamy: – W celu aktywizacji działalności w obrębie tego nabrzeża oraz zapewnienia kompleksowej obsługi przedsięwzięć i imprez organizowanych na tym terenie wydział planuje wydzierżawienie spółce terenów bezpośrednio przylegających do nabrzeża – brzmi uzasadnienie. Według urzędników to miejsce na taką działalność już się sprawdziło w ubiegłym roku. Wtedy od sierpnia do września przy nabrzeżu Starówka działała tzw. Aleja Foodtrucków. Skala działania w tym roku byłaby trochę szersza, ale byłaby mniejsza niż podczas The Tall Ship Races 2017.

W standardowych foodtrackach kupimy lody, frytki, hamburgery, makaron, słodycze, soki i inne proste potrawy gastronomiczne. Auta były dostępne na Łasztowni np. podczas „Dni Ulicy Zbożowej” organizowanych przez Starą Rzeźnię.