środa, 11 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Niedziela w Paryżu, ale… na Łasztowni? Niezwykły koncert

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Mówi się, że Szczecin jest „Paryżem Północy” już w najbliższą niedziele będzie okazja żeby się o tym przekonać. Zapraszamy na koncert niezwykłego muzycznego duetu. „Lucy & Tom – Niedziela w Paryżu…” to muzyczna podróż przez repertuar wybitnych francuskich artystów z Edith Piaf na czele. Usłyszymy wielkie przeboje, które zaskoczą aranżacją oraz interpretacją. Biletów zostało już nie wiele i są do nabycia przez Internet lub w Kubryku Literackim.

„Niedziela w Paryżu..” to koncert poświęcony piosenkom Édith Piaf i jej śpiewających przyjaciół: Charles’a Aznavour’a, Marlene Dietrich, Yves Montand i innych. „Niedziela w Paryżu..” to opowieść o miłości i samotności, o tym, jak ważni są przyjaciele i o tym, że nie warto w życiu żałować niczego. Lucy & Tom zapraszają do Paryża bez akordeonu i pięknych widokówek, za to z gitarą elektryczną i szczyptą nowoczesności – Koncert opowiada historie zawartą na naszym albumie. Są to nasze własne interpretacje, kiedyś grając ten repertuar często tłumaczyliśmy się, że we francuskich piosenkach nie ma akordeonu, a gitara elektryczna. To nasza osobista podróż w kierunku muzyki, która jest wieczna. To nasza odsłona, zupełnie inna muzyka, inny sposób śpiewania. Mniej musicalowy, bardziej jazzowy, czasami nawet operowy – mówi Lucy. – Ja studiowałam w Paryżu śpiew klasyczny, ale we mnie jest więcej rzeczy, które chciałabym wyrazić muzycznie i wokalnie. Poszukiwałam, metodą prób i błędów, nauczyłam się śpiewu rozrywkowego i tak w moim repertuarze pojawiła się Edith Piaf, najjaśniejsza z gwiazd francuskiej muzyki. Ona jest magiczna, metafizyczna – mówi Lucy. Na pewno usłyszymy „Millord”, „La Vie En Rose” „Non je ne regrette rien” czy „Padam, Padam”.

Koncertowi “Niedziela w Paryżu..” towarzyszy wystawa fotografii Paryża autorstwa Lucy. Wybór zdjęć fotografii ulicznej stanowi obraz miasta oczami autorki, mieszkanki miasta świateł, którego codzienny-niecodzienny obraz jak się okazuje, daleki jest od zdjęć z katalogów biur podróży, jest natomiast nie mniej barwny i przejmujący.
Lucy & Tom występowali m. in. na deskach Sceny Na Woli Teatru Dramatycznego m. st. Warszawy, w Teatrze Polskim w Poznaniu, Bibliotece Polskiej w Paryżu. Koncertowali w Polsce, Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Jesienią 2017 roku, w Polskim Radiu Koszalin, duet nagrał płytę “Édith Piaf Et Ses Amis”, która ukazała się 19 grudnia 2017 roku, w 102. urodziny Édith Piaf, nakładem wytwórni Vintage Records.

Koncert w Starej Rzeźni będzie mieć miejsce już w niedzielę 15 kwietnia o godzinie 19.00 na Łasztowni. Serdecznie zapraszamy do Starej Rzeźni!