środa, 11 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Tropikalne wyspy pójdą pod młotek?

Aktualności, Biznes, Miasto

Macie wolny miliard złotych? Jeżeli tak to warto go zainwestować na przykład w jeden z największych parków wodnych w Europie znajdujący się niecałe 2 godziny drogi od Szczecina! W niemieckiej prasie pojawiła się informacja, że Tropical Island zostanie sprzedane, bo obecny właściciel nie jest w stanie rozwijać wielkiego obiektu, a ten wymaga dodatkowych atrakcji żeby przyciągać turystów z całego świata. Byliście kiedyś na Tropical Island?

W Szczecinie czekamy na „Fabrykę Wody”, która ma powstać na Gontynce. Tymczasem dwie godziny drogi od naszego miasta mamy do dyspozycji jeden z największych parków wodnych w Europie. Mowa o Tropical Island Kto był chociaż raz w tym miejscu, wie, że na pewno tam wróci, bo ilość rozrywek jest na poziomie absolutnie rekordowym. Od kilkudziesięciometrowych zjeżdżalni, przez rwące rzeki, po strefy basenowe dla każdego. Okazuje się jednak, że obiekt boryka się z wieloma problemami. Niemiecki dziennik „Handelsblatt” poinformował, że obiekt jest do kupienia, mowa jest o 300 mln euro.

Tropical Islands został otwarty w 2004 roku 60 km od Berlina. Na powierzchni około 100 000 metrów kwadratowych znajdują się baseny oraz wiele innych atrakcji takich jak las tropikalny, spa i hotele, mini-zoo, a nawet sala koncertowa. Zatrudnionych jest tam 600 pracowników. W 2017 roku park wodny odwiedziło 1 milion 100 tysięcy osób.