piątek, 13 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Radny alarmuje: szkło na wybiegu dla psów. ZDJĘCIA!

Aktualności, Miasto

Za tydzień ma zostać otwarty wybieg na Osiedlu Majowe na Prawobrzeżu. Jego stan jednak pozostawia wiele do życzenia. Interwencje podjął radny Wojciech Dorżynkiewicz według którego na wybiegu porozrzucane jest szkło, które może być zagrożeniem dla psów. Zapytaliśmy o opinie w tej sprawie Zakład Usług Komunalnych.

Na sprawę zwrócił uwagę radny Wojciech Dorżynkiewicz, zauważając, że szkło na wybiegu dla psów może stanowić niebezpieczeństwo dla czworonogów: –  W sobotę 14 kwietnia ma zostać otworzony wybieg dla psów przy ul. Botanicznej. Tym czasem mieszkańcy zwrócili uwagę, że na prawie całym obszarze wybiegu widać mniejsze i większe odłamki szkła. Obszar na którym leży szkło raczej wyklucza rozbicie pojedynczej butelki przez jakiegoś mieszkańca, a wskazuje na to, że musiała być użyta zanieczyszczona ziemia.

Odłamki te stanowią duże zagrożenie dla psów, którym szkło może wbić się w łapy i spowodować poważne problemy z chodzeniem, zakażeniem etc. W związku z powyższym wnoszę o uprzątnięcie terenu wybiegu ze wszystkich odłamków przed udostępnieniem inwestycji mieszkańcom – pisze radny.

Okazuje się, że miasto monitoruje teren, a winni zaśmieceniu są mieszkańcy, którzy regularnie roznoszą śmieci po terenie wybiegu. Szkło to fragmenty potłuczonych butelek: – Budowa wybiegu dla psów przy ulicy Botanicznej skończyła się już w ubiegłym roku, przed zimą. Na prośbę rady osiedla otwarcie jest wstrzymane do momentu, aż pojawi się ukorzeniona trawa. W trakcie inwestycji teren został dokładnie wyczyszczony z gruzu, śmieci i szkła. Jeszcze kilka tygodni temu nie było tam żadnych odłamków. Zbieraliśmy za to z niego odpady narzucane przez mieszkańców oraz puszki po piwie. Dostawaliśmy też sygnały od mieszkańców, że przez płot wybiegu przeskakują ludzie i organizują tam zakrapiane imprezy. Odłamki szkła zostały więc zapewne narzucane w ostatnich dniach. Teren przed otwarciem zostanie dokładnie sprawdzony, a bałagan posprzątany – mówi Andrzej Kus z Zakładu Usług Komunalnych.