niedziela, 15 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

„Piękni od poczęcia” – ulicami miasta przeszedł Marsz dla Życia

Bez kategorii

Setki szczecinian wzięło udział w szesnastym marszu środowisk pro-life. Całe rodziny zjednoczyły się pod hasłem „piękni od poczęcia”.

O godzinie piętnastej uczestnicy Marszu wyruszyli spod pomnika świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, by po raz szesnasty zamanifestować swoje przywiązanie do wartości, jaką jest dla nich dar życia.

– Wobec powszechnej kultury śmierci takie manifestacje pokazują, że tak na prawdę liczy się coś zupełnie innego. Życie jest darem, o który trzeba dbać i ukazywać jego piękne strony wszystkim ludziom – mówi pani Maria, która po raz dziesiąty bierze udział w tym marszu.

Marsz wyruszył z Jasnych Błoni i przeszedł następującymi ulicami:  pl. Armii Krajowej, al. Jana Pawła II, ul. Wielkopolska, pl.Szarych Szeregów, al. Wojska Polskiego, pl. Zwycięstwa, ul. Kard. St. Wyszyńskiego, ul. Sołtysia, ul. Grodzka, pl. Orła Białego. Pochód zakończyła msza święta w szczecińskiej Archikatedrze, podczas której była możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

– Marsz dla Życia jako radosna manifestacja w imię obrony wartości ludzkiego życia ani w swych hasłach, ani w formie nigdy nie opowiadał się za żadnym ugrupowaniem politycznym, a raczej był wezwaniem do wszystkich ludzi o ich głos dla życia. Ponadto nasz Marsz zawsze był świadectwem obrony życia i apelem do wielkich tego świata, aby w swoich decyzjach kierowali się dobrem tych najmniejszych, którzy sami się nie obronią – mówi ksiądz Tomasz Kancelarczyk, organizator MdŻ.

– Chciałbym z serca poprosić was o błogosławieństwo dla aborterów. O błogosławieństwo jakim jest żywe doświadczenie obecności i miłości Boga w naszym życiu. Wiemy, że plany i zamysły osób uwikłanych w grzech aborcji nie są zgodne z wolą Boga, dokonują bowiem oni największego zła na tym co na naszym świecie jest najbardziej niewinne i bezbronne: na życiu nienarodzonego człowieka. Dlatego gry modlimy się o bezpieczne przyjście na świat nienarodzonych, nie zapominajmy również o wykonawcach, inspiratorach i wszelkich propagatorach aborcji. Oni także potrzebują naszej modlitwy – wzywa ksiądz Kancelarczyk.

Uczestnicy marszu w tym roku wpierali Dom Samotnej Matki w Poczerninie. Mogli to zrobić poprzez wrzucenie pieniędzy do niesionych przez wolontariuszy skarbonek lub przynosząc na miejsce zbiórki paczkę pieluch.

Foto: Twitter

Komentarzy: 1

  1. Na co to komu potrzebne? Pół miasta stalo bo banda naćpanych wiarą ludzi urządziło sobie spacerek. Nie lepiej aby spotkali się na polanie i tam wykrzykiwali swoje hasła.