poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Świnoujście w turystycznym TOP 3. Zgadzacie się? ZDJĘCIA!

Aktualności, Biznes, Miasto

Konferencję „Porty Morskie 2018” zorganizowali: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, Akademia Morska i Zachodniopomorski Klaster Morski, podczas niej wskazano najbardziej atrakcyjne turystycznie miejscowości pasa nadmorskiego zarówno po stronie polskiej jak i niemieckiej. Położone nieco ponad godzinę drogi od Szczecina Świnoujście znalazło się w ścisłej trójce.

Stralsund, Świnoujście i Gdańsk – to najbardziej atrakcyjne turystycznie miasta południowego Bałtyku. Nasz region w top 3 reprezentuje Świnoujście, które w ostatnich latach jest jednym z turystycznych liderów pasa nadmorskiego. Na konferencji „Porty Morskie 2018” za największą siłę Świnoujścia uznano udane połączenie miasta portowego i stoczniowego z atrakcyjnym turystycznie. Świnoujście rozbudowuje bazę hotelową spełniając oczekiwania turystów nie tylko z Polski, ale i z Europy, co znajduje odzwierciedlenie w rekordowych statystykach zarówno za sezon 2016 jak i mniej pogodny 2017.

W 2017 roku według corocznego badania turystycznego „Czas nad morze” Świnoujście zostało uznane za najpopularniejszy polski kurort nadmorski – taka była decyzja osób ankietowanych. Drugie miejsce przypadło Gminie Mielno, trzecie zajął Kołobrzeg, a następne miejsca Łeba, Międzyzdroje czy Władysławowo.