poniedziałek, 16 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Szalony kierowca autobusu?

Aktualności, Miasto

„Głos Mieszkańców Gminy Dobra” opisał sytuacje do jakiej nagminnie dochodzi na linii pomiędzy Gminą Dobra a Szczecinem. Jeden z kierowców autobusu – z pochodzenia Ukrainiec – za nic ma sobie polskie przepisy ruchu drogowego. Rozmawia przez telefon, ogląda filmy na YouTube i nie reaguje na uwagi i skargi pasażerów, a tych jest całe mnóstwo. O sprawie poinformowano spółkę komunikacyjną, interwencję zapowiedziała także radna Powiatu Polickiego Magdalena Zagrodzka.

– Zwracam się z prośbą o podjęcie działań w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa pasażerów jadących linią 124 na trasie Na Wspólnej do Pętla Gumieńce. Zdjęcia obrazujące zagrożenie i nieodpowiedzialność kierowcy za pasażerów. Pochodzą z dnia 16.04 2018 przystanek Na Wspólnej Mierzyn godz. 9:54 nr boczny 10257. Kierowca rozmawia przez telefon aż do pętli Gumieńce. Proszę o interwencje – napisała Pani Magdalena, mieszkanka Mierzyna. Taka wiadomość ukazała się na facebookowym profilu miesięcznika mieszkańców Gminy Dobra. W komentarzach rozpętała się prawdziwa burza. Okazało się bowiem, że to nie pierwszy raz gdy kierowca z zagranicy w pogardzie ma bezpieczeństwo mieszkańców. Z relacji mieszkańców Gminy Dobra wynika, że sytuacja z rozmową przez telefon powtarza się nagminnie. To bardzo niebezpieczne: – Od DGS w stronę Gumieniec z górki pędzi jak szalony. Gada tak głośno jeszcze na dodatek ze w całym autobusie go słychać, a jak nie gada to muzykę puszcza tak głośno… dla mnie jeździ nieostrożnie, a tez jeżdżę z córką 3 letnia, a on pędzi, potem gwałtownie hamuje. okropny kierowca – pisze Pani Kasia. – Jechałam dzisiaj tym autobusem ok 10 i w powrotną stronę o 11.17 i w obie strony całą drogę pan rozmawiam przez tel. Mam dosyć tego kierowcę,bo jeżdżę z wózkiem przez cały mierzyn i parkuje mi daleko od krawężnika to jeszcze jeździ szarpiąc.i ciągle gada – dodaje Pani Kamila. – Nie dość, że cały czas rozmawia (jak już gada, to mógłby chociaż na słuchawkach czy bluetooth) to jeszcze jeździ tak szybko, że ledwie hamuje przed wjazdem na przystanek. Strach! I to nie jest jednorazowa sytuacja. Tak się dzieje cały czas – pisze Pani Patrycja.

Sprawa została zgłoszona do Gminy Dobra, do przewoźnika, a interwencje zapowiedziała także Magdalena Zagrodzka, radna Powiatu Polickiego.