wtorek, 17 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

60 litrów nielegalnego alkoholu i mnóstwo papierosów

Aktualności

Szczecińscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zatrzymali dwie osoby podejrzane m.in. za przechowywanie, nielegalne rozlewanie i sprzedaż alkoholu i tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Kobieta i mężczyzna są już po zarzutach, za które grozi kara grzywny i roku pozbawienia wolności. Kwota uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wyniosła około 19 600 złotych.

Funkcjonariusze z zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w szczecinie ustalili, że na jednym z targowisk w Szczecinie ma mieć miejsce handel alkoholem niewidomego pochodzenia. Policjanci przeprowadzili tam działania, w wyniku których namierzyli mężczyznę przenoszącego w dwóch reklamówkach papierosy bez polskich znaków akcyzy. Papierosy pochodziły z miejsca zamieszkania wymienionego i właśnie tam wraz z nim poszli policjanci. W mieszkaniu znaleziono kolejne papierosy oraz blisko 5 kg krajanki tytoniowej. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 7 100 sztuk papierosów.

W piwnicy z kolei znalezione zostały butelki i baniaki ze spirytusemłączna ilość alkoholu bez akcyzy to blisko 60 litów.

W sprawie zostały zatrzymane dwie osoby. Oprócz mężczyzny, do którego należały papierosy i spirytus, zatrzymana została kobieta, która przechowywała lewy towar. 47- letni podejrzany usłyszał m.in. zarzuty nielegalnego wyrabiania i rozlewania alkoholu wyrabiania napojów spirytusowych za co grozi do roku pozbawienia wolności. 50-letnia kobieta usłyszała zarzut z kodeksu karnego skarbowego za przechowywanie wyrobów akcyzowych.