wtorek, 17 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Dzieci zebrały 160 kilogramów odpadów, w tym… pralkę!

Aktualności, Miasto

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 69 zainaugurowali kolejną edycję akcji Misja dzieci – Szczecin bez śmieci. Posprzątali teren garaży przy ulicy Zamoyskiego i zebrali 160kg odpadów, w tym części od pralki oraz ogrodowe krzesła. Czas teraz na kolejne grupy.

Przed nami czwarta edycja akcji, podczas której szczecińscy uczniowie biorą udział w nietypowych zajęciach z ekologii. Wraz z nauczycielami i urzędnikami wyruszają w okolice swoich placówek i biorą udział w sprzątaniu. Otrzymują wcześniej kamizelki ochronne, worki i rękawiczki.

– Akcję sprzątania będziemy prowadzić dwa razy w tygodniu przy udziale maksymalnie dwóch klas, czyli 50 dzieci – informuje koordynatorka akcji Sandra Richert z Wydziały Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Szczecin. – To nauczyciele wybierają teren, który chcieliby z dziećmi posprzątać. Zgłaszają do nas swój pomysł, my go weryfikujemy, również pod kątem bezpieczeństwa najmłodszych. Na zakończenie, dzieci otrzymują drobne upominki za zaangażowanie i włożony wysiłek.

We wtorek teren wokół szkoły posprzątają dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Złotowskiej. W środę w akcji wezmą udział 6-latki z Przedszkola Publicznego nr 9 przy ulicy Kostki Napierskiego.

– W poprzednim roku dzięki zaangażowaniu uczestników udało nam się zebrać rekordowe 2800 kilogramów odpadów, a tym samym uporządkować tereny na których najmłodsi mieszkańcy miasta bawią się, spacerują i spędzają czas wolny. To była również rekordowa edycja pod kątem ilości chętnych grup – łącznie wzięło w niej udział 1035 dzieci z przedszkoli, podstawówek oraz gimnazjów – mówi Sandra Richert.

W tegorocznej akcji na tę chwilę bierze udział 15 placówek. Wciąż jednak mogą zgłaszać się kolejne. Chętni nauczyciele czy wychowawcy mogą zgłaszać się do koordynatora akcji Sandry Richert pod numerem telefonu 914245883 lub mailowo srichert@um.szczecin.pl. Ustalany jest wówczas termin, godzina, ilość uczniów biorących danego dnia udział w sprzątaniu czy miejsce do uporządkowania.