wtorek, 17 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Kwiatowa jednak nie zakwitła

Aktualności, Miasto

Zaledwie dwa tygodnie temu informowaliśmy, że prawie już udało zakończyć się inwestycję na Gumieńcach. Entuzjazm był jednak zbyt wczesny. Zadanie ma ponad 300 dni opóźnienia i mimo wcześniejszych deklaracji ulica nadal nie jest przejezdna. Co zamierza zrobić ZDITM?

Przebudowa ulicy Kwiatowej na odcinku ul. Ku Słońcu – Okulickiego nie została zakończona w terminie. – Od 17 kwietnia wykonawcy naliczane będą kary umowne – informuje Hanna Pieczyńska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. – Ulica zostanie oddana do użytku po stwierdzeniu zakończenia robót przez Inżyniera Kontraktu -dodaje Hanna Pieczyńska. Wiadomo, że ukończona jest większość prac. Wykonawca inwestycji nie tłumaczy dlaczego w ostatnich dniach nastąpiło spowolnienie.

– Kwiatowa zmienia się nie do poznania. Większość prac została już ukończona. Wygląda na to, że zmierzamy do końca. Chciałbym podziękować mieszkańcom za cierpliwość. Jednocześnie chciałbym przeprosić za to, że ta inwestycja tyle trwała. Będziemy analizować każdy dzień opóźnienia i w przypadku zasadności złożymy wniosek o ukaranie wykonawcy. Przed nami odbiory i długa lista uwag – zapowiadał kilka dni temu radny Michał Wilkocki.

Inwestycja jest warta 3,8 miliona złotych.