wtorek, 17 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Legenda Rocka w Starej Rzeźni

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Będzie akustycznie, ale będzie również mocno, rockowo, z charakterem – gościem Starej Rzeźni będzie żywa legenda rocka – Grzegorz Kupczyk. Koncert odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 19.00. Bilety są dostępne w Kubryku Literackim.

Turbo, CETI, projekty solowe, liczne występy gościnne i mnóstwo koncertów w ramach projektów tworzonych na kilka muzycznych sezonów. Grzegorz Kupczyk odgrywał bardzo istotną rolę w latach 80 jako jeden z liderów podziemnego rocka, nawołującego do buntu. Grupa Turbo niczym Maanam czy Sztywny Pal Azji albo Kobranocka była jedną z najbardziej rozpoznawalnych grup rockowych, która porywała do szaleństwa i buntu całe pokolenie.

Grzegorz Kupczyk- w latach 1980 – 1989 i 1995 do 2007 – wokalista grupy TURBO, w okresie 1988 – 91 związany także z zespołem Non Iron, a od 1989 roku założyciel i frontman CETI z którą to formacją współpracuje do dziś.  – W programie koncertu znajdą się największe hity z okresu całej działalności artystycznej Grzegorza a wiec m.in: Dorosłe dzieci, Smak ciszy, Jaki był ten dzień oraz Zwykły tramp. W czasie recitalu wykonywane są także własne interpretacje takich wykonawców jak Demis Russos, Whitesnake, Led Zeppelin, Deep Purple czy Emerson Lake and Palmer. Podczas występów Grzegorza Kupczyka panuje niezwykła atmosfera, klimat wykonań oraz sposób aranżacji piosenek jest wyjątkowy –  mówi Ewa Tracz z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Jest to kolejna gwiazda, którą zobaczymy w Starej Rzeźni, niebawem zaskoczymy Państwa kolejnymi dużymi nazwiskami i będzie to zarówno muzyka popularna jak i rock – dodaje Ewa Tracz.

Bilety na koncert są do kupienia w Kubryku Literackim w Starej Rzeźni. Serdecznie zapraszamy 20 kwietnia!