niedziela, 22 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Cmentarz ciągle modernizowany

Bez kategorii

Niebawem rozpocznie się remont kolejnych alejek na Cmentarzu Centralnym. Tym razem pracami objętych będzie ponad 6600 metrów kwadratowych najbardziej zniszczonych dróg.

Tak, jak co roku ogłoszony jest przetarg na remont alejek Cmentarza Centralnego. Chętni na przeprowadzenie prac oferty mogą składać do 26 kwietnia do godziny 11.

Zadaniem wykonawcy będzie wyremontowanie 6600 metrów kwadratowych dróg w różnych rejonach cmentarza, co w przeliczeniu na metry bieżące daje ponad 800 metrów.

– Prace dodatkowo obejmą 80 metrów kwadratowych przy drugiej bramie wejściowej – mówi Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. – Tam również wymieniona zostanie nawierzchnia w taki sposób, że w przyszłości nie będą się już tworzyły zastoiny wodne. Zniszczony dotychczasowy asfalt zostanie we wszystkich tych miejscach zdarty, a frez będzie złożony na jednym terenie. W niedalekiej przyszłości zostanie wykorzystany do utwardzenia kolejnych uciążliwych szlaków.

Przypomnijmy, że tylko w ubiegłym roku wyremontowanych zostało ponad 1000 metrów bieżących alejek. Zmieniła się między innymi aleja Okólna – prowadząca od bramy głównej do kaplicy.