poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Gryfus dookoła Zalewu Szczecińskiego. ZDJĘCIA!

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto, Sport

W miniony weekend Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zorganizowała ósmą już edycję rajdu rowerowego dookoła Zalewu Szczecińskiego. Jest to największe wydarzenie turystki rowerowej na Pomorzu Zachodnim, które gromadzi rowerzystów z różnych regionów Polski (w tym roku w rajdzie uczestniczyło m.in. 125 mieszkańców Górnego Śląska oraz wiele osób z Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska, a nawet z Małopolski). Wśród uczestników byli także obywatele Ukrainy i Niemiec. Łącznie niemal 400 miłośników turystyki rowerowej.

Rowerzyści w dwa dni pokonali 270 kilometrów jadąc szlakiem dookoła Zalewu Szczecińskiego. Trasa prowadzi przez Pomorza Zachodnie w Polsce oraz przez Meklemburgię – Pomorze Przednie w Niemczech. Uczestnicy rajdu jechali turystycznym tempem (około 20 km/h) i wspólnie delektowali się pięknem okolic Zalewu Szczecińskiego. Na całej trasie w Polsce nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwała policja. Dzięki bardzo sprawnej pracy policjantów rajd nie był uciążliwy dla innych uczestników ruchu, ale zarazem bardzo bezpieczny. Organizatorzy w sposób szczególny dziękuję Wydziałowi Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie za koordynację tych działań.

Wyjazd odbył się w ramach kampanii społecznej mającej na celu promocję turystki rowerowej, Szczecina i Pomorza Zachodniego, którą od wielu lat prowadzi Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.

Do większości uczestników rajdu trafiły dedykowane profesjonalne koszulki kolarskie, które będą promować Pomorze Zachodnie oraz szlak rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego. Koszulki zostały ufundowane przez sponsorów za co organizatorzy ogromnie im dziękują. Środki na zakup koszulek przekazały różne instytucje oraz firmy: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Urząd Miasta w Szczecinie, Polskie Terminale S.A., Klaster Morski Pomorza Zachodniego S.A., Mio Polska, DGS Poland, Berlin Döner Kebap oraz T-CONSULT Nowoczesna Księgowość.

Tradycją corocznego gryfusowego rajdu dookoła Zalewu Szczecińskiego jest zbiórka środków na rowery dla dzieci podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie. Zbiórka była prowadzona do puszek, ale jeszcze do najbliższej środy (tj. 25 kwietnia 2018 roku) chętni mogą przekazywać środki na ten cel na konto fundacji z tytułem przelewu „Darowizna na rower dla dzieci podopiecznych MOPR”. Numer konta Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus: 40 1750 0012 0000 0000 3673 8715 Środowisko rowerowe stara się w ten sposób wspierać osoby, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej.

„VIII rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego to wspólny sukces około 30 wolontariuszy skupionych wokół Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. W tym roku wszystko nam sprzyjało: przepiękna pogoda, żadnych poważnych kontuzji i fantastyczne zabezpieczenie przejazdu rajdu przez policję. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy pokazać piękno Szczecina i Pomorza Zachodniego miłośnikom turystyki rowerowej z różnych regionów Polski. Promocja naszego regionu w środowisku rowerowym daje nam ogromną radość i jest jednym z celów naszej działalności” – powiedział Paweł Malinowski, prezes Fundacji Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus.