poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Komu przeszkadza znana aktorka?

Aktualności, Kultura i rozrywka

Jedno zdjęcie i jeden tweet potrafią rozpętać prawdziwą burzę. Chodzi o selfie Magdaleny Cieleckiej na tle niedawno odsłoniętego pomnika oraz wpis Małgorzaty Jacyny-Witt.

Za miesiąc rozpoczyna się w naszym mieście przegląd małych form teatralnych „Kontrapiunkt”. W tym kontekście łączą się internetowe wpisy obu pań. Otóż znana aktorka wystąpi na szczecińskim festiwalu, a jej działania pozaartystyczne nie podobają się niezależnej kandydatce na prezydenta Szczecina.

Po tym wpisie poprosiliśmy radną o ich wyjaśnienie:

– Pani Magdalena Cielecka jest w tej chwili bardziej politykiem, niż aktorem. Jej prowokacje są ohydne, a do tego okraszone są głupimi minami na tle pomnika 96 ofiar katastrofy pod Smoleńskiej. Kontrapunkt jest finansowany z budżetu miasta i dla tego żądam jakieś reakcji ze strony prezydenta Piotra Krzystka. Poruszę tę sprawę na jutrzejszej sesji Rady Miasta – informuje radna Małgorzata Jacyna-Witt.

Sprawa rozchodzi się o zdjęcie opublikowane przez Magdalenę Cielecką na Instagramie. Z miejsca na aktorkę posypały się gromy, szczególnie ze strony prawicowych portali i aktywistów, którzy uważają, że jest to forma naśmiewania się z ofiar wypadku samolotowego pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku.

Również przewodniczący Komisji ds. Kultury Rady Miasta uważa, że takie zdjęcia nie powinny być publikowane, ale zaznacza, że występ aktorki na szczecińskim przeglądzie jest raczej niezagrożony.

– Występ na „Kontrapunkcie” został zakontraktowany przed tym incydentem. Koncert zapewne się odbędzie, ale u części odbiorców na pewno pozostanie niesmak spowodowany naśmiewaniem się z ofiar katastrofy smoleńskiej – uważa radny Rafał Niburski.

Dla samego przeglądu zamieszanie związane z występem Magdaleny Cieleckiej z pewnością nie jest na rękę. Szczególnie jeśli mamy w pamięci to, że po raz pierwszy od kilku lat państwowe władze nie przyznały „Kontrapunktowi” dotacji.

– Nie komentujemy tej sprawy. Taką podjęliśmy decyzję – mówi o zamieszaniu wokół  wpisu szczecińskiej radnej Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy przeglądu.

Foto: Facebook/KONTRAPUNKT – Przegląd Teatrów Małych Form