niedziela, 29 kwietnia 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Stadion jak marzenie? Prezentacje robią wrażenie. WIZUALIZACJE!

Aktualności, Miasto, Sport

Dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu na budowę piłkarskiego kompleksu jest już niemal gotowa. Firma Dedeco, która odpowiada za scalanie projektu Stadionu Miejskiego z Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży przedstawiła efekty swojej pracy. Po dopełnieniu ostatnich formalności zostanie ogłoszony przetarg na realizacje inwestycji. Ma to nastąpić w lipcu.

Nie politykowaliście, tylko usiedliście do stołu i konkretnie rozmawialiście. To są efekty i dzięki temu wygrało miasto, wygrał Szczecin – powiedział Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Trybuny bliżej boiska, więcej miejsc parkingowych i hybrydowa murawa na płycie głównej i boisku treningowym nr 2 – to modyfikacje, które sprawią, ze zarówno kibice jak i piłkarze będą czuć sie przy Twardowskiego w pełni komfortowo.

Efekty naszych uzgodnień są bardzo ciekawe i satysfakcjonujące. Teraz wszystko będzie ze sobą spójne i będzie nowoczesne. Budowa całego kompleksu potrwa 36 miesięcy, a sam stadion będzie gotowy po 2 latach  – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Rodzi się obiekt, którego będą zazdrościć nam inne miasta. Mam nadzieje, że stadion i centrum szkoleniowe będą żyć nie tylko w czasie meczów, ale i na co dzień, że będzie to obiekt miastotwórczy – dodał Jarosław Mroczek, prezes Pogoni Szczecin.

Po zintegrowaniu projektu stadionu z dokumentacją Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży zmianie uległ też wygląd dachu i elewacji. Pojemność obiektu, będzie wynosiła ponad 20 500 miejsc. Niezmienna jest za co konstrukcja stalowa oraz całe wnętrze obiektu, czyli wjazdy, womitoria i pomieszczenia klubowe.

Sprowadziliśmy stadion do roli areny zmagań sportowych, gdzie jak w teatrze to co najważniejsze będzie działo się na dobrze oświetlonej scenie. Architektura wokół murawy ma mieć stonowany i ponadczasowy charakter – podsumował Piotr Hofman z Biura Architektonicznego „Dedeco”.