sobota, 5 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Fajrant pod żaglami

Aktualności, Biznes

Podszczecińska firma pokryła koszty, a pracownicy zbudowali sobie jacht. Teraz pływają na nim w czasie wolnym od pracy. Jednostka właśnie została zwodowana na Jeziorze Dąbie. To ewenement na salę kraju, TTS to prawdopodobnie jedyna firma w Polsce, której pracownicy mogą nieodpłatnie korzystać z jachtu.

Pomysł zbudowania jachtu dla pracowników zrodził się kilka lat temu. Jednostka o nazwie „Hanna” na wodę trafiła po raz pierwszy w 2016 roku. Koszt budowy opiewał na kwotę blisko 60 tysięcy złotych. Z każdym rokiem jednostka była doposażana w nowoczesny sprzęt, dzisiaj jest warta o wiele więcej.

Jak mówi prezes spółki Technologie Tworzyw Sztucznych, Michał Pokorski, kiedy zrodził się pomysł zbudowania jachtu dla pracowników firmy, zarząd firmy długo się nie zastanawiał:

– Nasi pracownicy na co dzień budują luksusowe jachty, ale niewielu z nich miało okazję stanąć na pokładzie takiej jednostki podczas rejsu, postanowiliśmy to zmienić – twierdzi. – Dziś każdy z pracowników może w czasie wolnym od pracy wybrać się w rejs po Jeziorze Dąbie lub Zalewie Szczecińskim. Wspieramy też naszych pracowników w zdobywaniu patentów żeglarskich, finansujemy im zdobycie tych uprawnień – dodaje.

Jacht na wodę trafił tuż przed majówką. Dodatkowo firmowa jednostka została zimą doposażona między innymi w nowy żagiel, instalację elektryczną wraz z ładowaniem silnika i oświetleniem wnętrza LED, radio z systemem Bluetooth i nowoczesnymi głośnikami audio, a nawet w instalację gazową wraz ze sprzętem kuchennym.

„Hanna” to prawdopodobne jedyny jacht w Polsce, który został zbudowany z myślą o pracownikach firmy, korzystać mogą wszyscy zatrudnieni w TTS.

Technologie Tworzyw Sztucznych zatrudniają blisko 800 osób, z czego spora część kadry to mieszkańcy Szczecina.