niedziela, 6 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Maj w Starej Rzeźni! Koncerty, wystawy, warsztaty…

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

Jesteśmy już po majówce, a nasza instytucja poważnie szykuje się do prezentowania majowych atrakcji i wydarzeń, których będzie cała mnogość. Wystawy, koncerty, wykłady, wydarzenia cykliczne. Wstęp na wiele z nich jest wolny.

Wiosną Łasztownia staje się ulubionym miejscem spacerowym wszystkich mieszkańców Szczecina. Nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież mnogość atrakcji wręcz zachęca do tego by odwiedzać tą część miasta jak najczęściej. W maju działalność inauguruje Miejska Strefa Letnia, niemal pod samą Starą Rzeźnię mieszkańców dowozi tramwaj wodny, a na dodatek pod koniec miesiąca odbywać się będą tutaj Juwenalia czyli Łasztownia stanie się prawdziwym centrum studenckiego życia. To jednak nie koniec atrakcji. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zadba o to byście się Państwo nie budzili.

Już niebawem ujawnimy szczegółowy harmonogram wydarzeń, które będą miały miejsce podczas Dni Skandynawskich. 13 maja zapraszamy na trzecią odsłonę “Szwajowej Niedzieli” – będziemy wspominać wspaniałą pisarkę, nauczycielkę, dziennikarkę i miłośniczkę żeglarstwa Monikę Szwaję. Nie zabraknie prezentacji fotograficznych i filmowych, wspomnień, czytania fragmentów powieści Moniki Szwai oraz koncertu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego. Wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Przed nami wystawa “Magiczny Szczecin” Przemysława Budziaka – będzie to jedna z najbardziej spektakularnych wystaw jakie można będzie oglądać w tym roku w szczecińskich galeriach. Przemysław Budziak znany jest jako jeden z najlepszych fotografów zajmujących się fotografowaniem przestrzeni naszego miasta – zobaczymy jego najlepsze zdjęcia. Wernisaż 16 maja o godzinie 18.00

Stara Rzeźnia to miejsce w którym nie brakuje wykładów i spotkań autorskich. 14 maja kolejne spotkanie z prof. Jackiem Rudnickim. Każde spotkanie z Panem Profesorem gromadzi pełną Salę Iluzjon, a poza wykładem ma miejsce także intrygująca część artystyczna. 7 maja odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Joanną Baran, a już 23 maja odbędzie się spotkanie z wielką przyjaciółką Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – Krystyną Pohl. Dziennikarka i publicystka znana z serii publikacji o kapitanach, żeglarzach i gospodarce morskiej tym razem zaprezentuje się z zupełnie innej strony. Wstęp na wszystkie spotkania autorskie jest bezpłatny.

19 maja będzie mieć miejsce Mistyczny Performance “Siła Ognia” o którym przeczytacie na portalu Moja Łasztownia więcej już wkrótce. 27 maja koncert charytatywny dla Marty Barańskiej, pracownicy Akademii Morskiej, która walczy z nowotworem. Podczas koncertu wystąpi Chór Akademii Morskiej w Szczecinie.

To jeszcze nie koniec atrakcji – przed nami wydarzenia dla dzieci o których więcej już niebawem. Zapraszamy na warsztaty z Lego, które niezmiennie odbywają się w Starej Rzeźni co sobotę!