czwartek, 10 maja 2018 r.

kontakt z redakcją

+48 661 816 567 / kontakt@szczecinnonstop.pl

Dźwigozaury nie będą na razie oświetlone

Aktualności, Kultura i rozrywka, Miasto

… a miało być tak pięknie! Wbrew wcześniejszym deklaracją Urząd Miasta nie zamiera na razie podświetlić symbolu Szczecina czyli dźwigozaurów zlokalizowanych na Łasztowni. Powodem są pieniądze, których w tym roku nie udało się znaleźć w budżecie. Szkoda, bo wyremontowane obiekty mogłyby jeszcze bardziej zachwycać turystów i mieszkańców naszego miasta.

Informacje o decyzji miasta przekazał nam Mateusz Lipka, rzecznik prasowy Żeglugi Szczecińskiej:- Na ten moment nie jest planowane oświetlenie tzw. „dźwigozaurów”. Dźwigi zostały odrestaurowane, są też na bieżąco konserwowane, dzięki czemu stanowią ozdobę bulwarów, a dla wielu osób stały się jednym z symboli miasta. Oczywiście taki pomysł się pojawił i być może w przyszłości powrócimy do niego, jednak w tej chwili skupiamy się na innych inwestycjach, które podniosą atrakcyjność tego miejsca, takich jak  ustawienie Masztu Maciejewicza czy rozbudowa Alei Żeglarzy.

O tym jak spektakularnie wyglądają podświetlone dźwigi mieszkańcy mogli się przekonać już kilkukrotkie podczas wydarzeń organizowanych przez Starą Rzeźnię.